EN

5.09.2020, 10:12 Wersja do druku

Sopot. Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”

Inne aktualności

Przed nami Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2020. Przestrzenie nadmorskiego kurortu wypełni muzyka od baroku do współczesności. Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych.

12 września o 19.30 usłyszymy koncert inauguracyjny: „Od Bacha do współczesności”. Wystąpią Duo Accosphere, na który składa się grający na akordeonach duet: Alena Budziňákova i Grzegorz Palus. W ramach cyklu „Promocja Młodych” wystąpi Jan Walczak - fortepian, student Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach.

Dzień później, 13 września o 16.00 będzie można usłyszeć „Hity Muzyki Wokalnej i Organowej”. Wystąpią: Katarzyna Olszewska - organy, Anna Fabrello - sopran oraz Jacek Szymański - tenor.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2020: wrzesień od Bacha do tanga

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” online

Link do źródła

Autor:

Anna Szałkowska

Data publikacji oryginału:

04.09.2020

Wątki tematyczne