EN

10.09.2020, 09:15 Wersja do druku

Solniki. LasKids - pierwszy festiwal teatralny dla dzieci w lesie

Swój festiwal teatralny w lesie - LasFest - mieli już dorośli, teraz czas na dzieci. LasKids - pierwszy leśny festiwal teatralny dla najmłodszych - od czwartku do niedzieli (10-13 września) w Siedlisku Kultury Solniki 44.

Czyli na leśnej polanie i w leśnej stodole pod Solnikami niedaleko Zabłudowa, gdzie aktorzy z Grupy Coincidentia stworzyli świetną miejscówkę dla miłośników teatru. W sierpniu odbyła się kolejna edycja LasFest, teraz Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk mają propozycję dla dzieci.

Warsztaty, koncert, spektakle

W dniach 10-13 września na maluchy czekają warsztaty, spektakle, działania muzyczne i plastyczne.

– Chcemy, by LasKids był cykliczną, coroczną imprezą, której realizacja odbywać się będzie w unikalnych przestrzeniach ośrodka Siedlisko Kultury Solniki 44, ulokowanego w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie. Ideą LasKids są spotkania z teatrem poszukującym różnych środków scenicznej ekspresji, teatrem dla dzieci tworzonym na gruncie niezależnym w różnych miejscach na świecie – jednakowoż tegoroczna edycja ze względu na pandemię ograniczy się do prezentacji polskich grup – opowiada Dagmara Sowa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

LasKids w leśnej głuszy i stodole. Pierwszy festiwal teatralny dla dzieci w lesie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.