EN

3.09.2020, 12:44 Wersja do druku

Solniki. LasKids – 1 Festiwal Teatralny w Lesie

Pomiędzy 10 a 13 września w prowadzonym przez Grupę Coincidentia ośrodku Solniki 44 odbędzie się pierwsza edycja adresowanego do młodego widza festiwalu teatralnego LasKids.

W programie spektakle, warsztaty dramaturgiczne i wydarzenia muzyczne. LasKids, podobnie jak jego starszy brat – LasFest (którego trzecia edycja odbyła się w sierpniu), prezentował będzie ambitne propozycje teatralne, muzyczne, plastyczne... powstające na gruncie niezależnym oraz stanie się miejscem różnorodnych pod względem tematyki i formy warsztatów artystycznych dla dzieci.

LasKids będzie cykliczną, coroczną imprezą, której realizacja odbywać się będzie w unikalnych przestrzeniach ośrodka Siedlisko Kultury Solniki 44, ulokowanego w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie, na obszarze Zielonych Płuc Polski (nieopodal Białegostoku).

Scena, prowadzona przez twórców teatralnej Grupy Coincidentia, gościła w trakcie trzech edycji LasFest spektakle, koncerty, prace w toku artystów z Polski, Holandii, Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii. Ideą LasKids są coroczne spotkania z teatrem poszukującym różnych środków scenicznej ekspresji, teatrem dla dzieci tworzonym na gruncie niezależnym w różnych miejscach na świecie (jednakowoż tegoroczna edycja ze względu na pandemię ograniczy się do prezentacji polskich grup).

Wybór najciekawszych propozycji teatrów niezależnych, wzbogacony imprezami towarzyszącymi (koncertami, warsztatami, spotkaniami z artystami) oraz unikalny charakter miejsca ich prezentacji (scena Solniki 44 położona jest w pozbawionej ludzkiego sąsiedztwa leśnej głuszy) stworzą niepowtarzalną atmosferę festiwalu.

Program LasKids 2020:

10.09

godz. 17.30 "Straszka pospolita" Grupa Coincidentia - wiek 6+
godz. 18.45 "Potworzymy! Warsztaty z bajek straszajek" Anna Andraka i Magdalena Mrozińska - wiek 6+

11.09
godz. 17.30 "Straszka pospolita" Grupa Coincidentia - wiek 6+
godz. 18.45 "Potworzymy! Warsztaty z bajek straszajek" Anna Andraka i Magdalena Mrozińska - wiek 6+

12.09
godz. 15.00 i 17.30 "_on_line_" Kolegtyw Holobiont - spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat

13.09
godz.18.00 Koncert "Piosenki do grania na nosie - reaktywacja" Ładne Kwiatki - wiek 5+

Miejscem prezentacji wszystkich wydarzeń jest Siedlisko Kultury Solniki 44. Bezpłatne wejściówki rezerwować można wysyłając e-mail na adres: [email protected] Więcej informacji pod adresem:
www.facebook.com/solniki44

www.facebook.com/LasFest.Solniki44

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020 oraz Województwa Podlaskiego. Zadanie zrealizowane we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

________________________________

LasKids – 1 Festiwal Teatralny w Lesie 10 – 13 września 2020

Siedlisko Kultury Solniki 44

fot. Michał Strokowski

Źródło:

Materiał nadesłany