EN
7.02.2022, 10:38 Wersja do druku

Słupsk. Walentynki w Nowym Teatrze

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku w lutym ma propozycję dla tych, którzy lubią się pośmiać i zabawić, jak i dla widzów oczekujących od sztuki stawiania trudnych wyzwań. Podczas niektórych spektakli będzie można oddać dzieci pod opiekę teatralnej niani. A jedno przedstawienie będzie wyjątkowe, bo na żywo zostanie przetłumaczone na język migowy.

fot. mat. teatru

Zacznijmy od rozrywki. Tę zapewnią widzom spektakle „Pomoc domowa" i „Wieczór kawalerski".

"Pomoc domowa" Marca Camolettiego to swobodna kontynuacja kultowego spektaklu „Boeing Boeing" tego samego autora. Doświadczona w męsko-damskich przygodach rubaszna pokojówka podejmuje nową pracę. Musi rozplatać kłopoty sercowe swoich gospodarzy. Misją Nadii jest utrzymać w sekrecie ich gorące przygody na boku.

Reżyseria: Albert Osik, scenografia: Barbara Guzik, tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta, obsada: Magdalena Płaneta, Magdalena Lamża, Monika Janik, Igor Chmielnik, Wojciech Marcinkowski.

Spektakle 13, 14 (walentynki) i 18 grudnia o godz. 19. Bilety: normalny 45 zł, ulgowy 40 zł, grupowy 35 zł. Uwaga, ponieważ wcześniej z powodu zachorowania na Covid-19 jednej z osób zaangażowanych w produkcję odwołano dwa spektakle, osoby, które kupiły na nie bilety, mogą zmienić termin na jeden z powyższych.

"Wieczór kawalerski" to także farsa zakręcona wokół damsko-męskich rozgrywek i zdrad. Po burzliwym wieczorze kawalerskim przyszły pan młody budzi się w zarezerwowanym na noc poślubną hotelowym pokoju u boku pięknej, lecz... kompletnie sobie nieznanej kobiety. Za chwilę pojawi się panna młoda, obsługa przyjęcia i goście weselni. Każda próba wyjścia z tak zagmatwanej sytuacji wpędza naszych bohaterów w coraz większe opały.

Autor: Robin Hawdon, reżyseria: Paweł Pitera, asystent reżysera: Igor Chmielnik, tłumaczenie: Elżbieta Woźniak, scenografia i kostiumy: Barbara Guzik, obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Magdalena Płaneta.

Spektakle 24 i 25 lutego, godzina 19. Bilety: normalny 45 zł, ulgowy 40 zł, grupowy 35 zł. Spektakl 25 lutego odbywać się będzie z udziałem tłumaczki języka migowego.

fot. Magda Tramer/mat. teatru

Nowy Teatr zaprasza także w lutym na przedstawienie "Ciemna Woda", przez „Gazetę świętojańską" uznane za najlepszy spektakl teatralny na Pomorzu w 2021 roku. Wojciech Marcinkowski jako Ksiądz został nagrodzony za   najlepszą   męską   rolę główną. To historia o nietolerancji, braku empatii, obskurantyzmie, zakłamaniu i hipokryzji. Do małego miasteczka przybywają uchodźcy. Społeczność, która pod kierunkiem proboszcza, burmistrza i katechetki szykuje się do wystawienia Pasji, jednoczy się przeciwko nim. Bunt jednostek jest słaby, a kto nie chce iść z prądem, jest marginalizowany albo ginie. W spektaklu padają kwestie znane z publicznych dyskusji.

Autor: Amanita Muskaria, reżyseria: Iwo Vedral, scenografia: Paula Grocholska, muzyka: Kuba Orłowski, choreografia: Natalia Dinges, obsada: Bożena Borek, Adam Borysowicz (gościnnie), Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik, Paulina Fonferek (gościnnie), Agnieszka Gawlińska (gościnnie), Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Aleksander Kurzak (gościnnie), Wojciech Marcinkowski.

Spektakle 18, 19 i 20 lutego o godzinie 19. Bilety: normalny 45 zł, ulgowy 40 zł, grupowy 35 zł. Uwaga, 19 i 20 lutego teatr zapewnia dzieciom darmową opiekę niani.

Tytuł oryginalny

Teatr na walentynki. Oferta nie do odrzucenia

Źródło:

Głos Pomorza nr 28

Wątki tematyczne