EN

2.09.2020, 11:59 Wersja do druku

Słupsk. Teatr i filharmonia bez koronawirusa. Będą grać, kasy czynne

fot. Piotr Stępień

Po chwilowej przerwie spowodowanej przez jedno zakażenie koronawirusem w ekipie. Nowy Teatr w Słupsku już teraz zaprasza na spektakle pod koniec września. A w tym tygodniu, w sobotę, swój sezon zaczyna Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku.

Niedawno u jednego z członków zespołu Nowego Teatru im. Witkacego wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2, w związku z czym część ekipy trafiła na kwarantannę i trzeba było odwołać niektóre przedstawienia. Alarm już odwołany.

- Wyniki testów wszystkich pracowników Nowego Teatru okazały się negatywne, kwarantanna została zakończona i możemy bezpiecznie wrócić do pracy! - poinformował nas Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru. - Pragnę podkreślić, że było to możliwe wyłącznie dzięki odpowiedzialnej postawie osoby zakażonej, która natychmiast poinformowała dyrekcję teatru o podejrzanych objawach, niezwłocznie odizolowała się od reszty zespołu.

Dyrektor dodaje, że obecnie trwa dezynfekcja pomieszczeń biurowych. Kasa teatru jest czynna od 1 września, a repertuar wrześniowy, poza najbliższym weekendem 4-6 września, pozostaje bez zmian.

- Niestety, zaplanowane na październik premiery spektakli „Szewcy" oraz „Stolp. Dzień kobiet" najprawdopodobniej będą musiały być przesunięte - będziemy o tym informować w najbliższych dniach - uprzedza na koniec Dominik Nowak.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr i filharmonia bez koronawirusa. Będą grać. Kasy czynne

Źródło:

„Głos Pomorza” nr 205

Wątki tematyczne