EN

17.06.2021, 12:46 Wersja do druku

Słupsk. Teatr Enza zatańczy w Rondzie obrazy Picassa i Dalego

Inne aktualności

Działający przy Słupskim Ośrodku Kultury Teatr Tańca ENZA zaprasza w najbliższy piątek, 18 czerwca, o godz. 19.05 na podwójną dawkę tanecznych emocji ubarwionych pędzlem hiszpańskich mistrzów malarstwa. Pisze Anna Czerny-Marecka w Głosie Pomorza.

Wieczór w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego rozpocznie się premierowym pokazem spektaklu pt. „Dora Maar", przedstawiającego losy tytułowej muzy hiszpańskiego kubisty, Pabla Picassa.

Fotografka, malarka, modelka. Malował ją tylko smutną i plączącą - taka inspirowała go najbardziej. Dora Maar ciężko zniosła koniec związku i popadła w obłęd. Ku uldze artysty została zamknięta w klinice psychiatrycznej, gdzie za namową Picassa została poddana terapii elektrowstrząsowej.

Jej stan zdrowia tylko się pogorszył, od tego momentu Maar zaczęła cierpieć na schizofrenię, depresję i manię prześladowczą. Kobieta bała się wszystkiego, a najbardziej obrazów, które sama tworzyła.

Wieczór w OT Rondo rozpocznie się premierowym pokazem spektaklu pt. „Dora Maar". Drugim spektaklem prezentowanym tego wieczoru przez Teatr Tańca ENZA jest „Płonąca Żyrafa".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Enza zatańczy w Rondzie obrazy Picassa i Dalego

Źródło:

„Głos Pomorza” nr 138

Wątki tematyczne