EN
31.01.2023, 14:48 Wersja do druku

Słupsk. „Pasztety, do boju!" dla młodzieży w Nowym Teatrze im. Witkacego

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza 3, 5 oraz 7-9 lutego na spektakl „Pasztety, do boju!" Clémentine Beauvais w reżyserii i choreografii Nataszy Sołtanowicz.

fot. mat. teatru

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na „Największego Paszteta” wygrywają miejsca na podium. „Plebiscyt” organizuje Malo – największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku. Dziewczyny nie załamują się lecz postanawiają nosić z dumą krzywdzący tytuł. Co więcej, wpadają na pomysł by pod sztandarem „Pasztetów” wybrać się na szaleńczą rowerową wyprawę do Paryża. Każdej z nich przyświeca inny cel, ale wszystkie chcą pokazać światu, że siła dziewczyn tkwi w ich samozaparciu, pomysłowości i poczuciu humoru. Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest „mit urody”? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? „Pasztety” udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Premiera 14 grudnia 2019 r. Czas trwania spektaklu: około 2 godz. 20 min. ( z przerwą)

"Pasztety, do boju!" 3.02 (piątek) godz. 9:00, 5.02 (niedziela) godz. 11:00, 7-9.02 (wtorek-czwartek) godz. 9:00

Źródło:

Materiał nadesłany