EN

16.11.2020, 13:11 Wersja do druku

Słupsk. Nowy Teatr zaprasza na bezpłatne warsztaty onIine

fot. mat. teatru

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza szkoły do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online,  realizowanych w ramach projektu „Teatr w szkole, szkoła w teatrze". Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

Oferta Nowego Teatru adresowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Trwające 45 minut zajęcia prowadzone będą przez aktorów.
Dla każdej z grup wiekowych przewidywane są inne, dostosowane do wieku uczestników, warsztaty, spełniające założenia podstawy programowej przedmiotów artystycznych:

„RUCH I DŹWIĘK" (przedszkola) , "ACTION-DICTION" (klasy I-III), "CZYTAJ, PRZEDSTAW, ZROZUM" (klasy IV-VI),"RAP-PERFORMANS" (klasy VII-VIII), "KONTEKST-ASPEKT-TŁO" (szkoły ponadpodstawowe).

Jak tłumaczy koordynatorka akcji Agata Pietruszewska, „Ruch i dźwięk" to warsztaty rytmiczno-muzyczne dla przedszkolaków, zawierające elementy sztuki cyrkowej. Zajęcia    poprowadzi  Iwo Bochat. „Action-diction" to prowadzone przez aktorkę Annę Rau warsztaty z dykcji i komunikacji społecznej, uczące poprawnego formułowania wypowiedzi już od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Warsztaty „Czytaj, przedstaw, zrozum" zakładają realizację spotkań online, podczas których odbywać się będą mini czytania performatywne fragmentów lektur szkolny, w kolektywie aktorsko-uczniowskim. Adresowane do klas 4-6 zajęcia poprowadzi Iwo Bochat. „Rap-performans" to zajęcia adresowane do najstarszych klas szkoły podstawowej.  Młodzież pod okiem Anny Rau będzie tworzyć własne teksty rymowane do rytmicznych kompozycji muzycznych oraz wykonywać je z uwzględnieniem ruchu scenicznego. „Kontekst-aspekt-tło" to warsztaty przybliżające uczniom szkół ponadpodstawowych wiedzę na temat funkcjonowania słupskich instytucji kultury (nie tylko z dziedziny teatru). Głównym celem tych zajęć jest uświadomienie młodzieży, że sztuka powstaje w kontekście do innych dziedzin kultury oraz pokazanie oferty kulturalnej miasta Słupska. Te warsztaty poprowadzi Magdalena Płaneta.

Jak się zgłosić?

Wszystkie zajęcia będą odbywać się online, poprzez połączenie internetowe w czasie rzeczywistym z dziećmi i młodzieżą. Będą nastawione na aktywny udział uczestników. W przypadku chęci zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie lub uzyskania szczegółowych informacji, Nowy Teatr prosi o kontakt   mailowy  pod adresem: a.pietruszewska@ nowyteatr.pl

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy Teatr zaprasza na bezpłatne warsztaty onIine

Źródło:

Głos Pomorza nr 268

Autor:

Kinga Siwiec

Wątki tematyczne