EN

19.10.2020, 14:04 Wersja do druku

Słupsk. Laureaci 17. edycji „Sam na scenie” - Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora

fot. mat. organizatora

Zakończyła się 17. edycja „Sam na scenie" - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora. Rozdanych zostało wiele nagród i wyróżnień.

W ten weekend zakończył się „Sam na Scenie" - ogólnopolski festiwal, podczas którego zobaczyć można najlepszych polskich monodramistów.  Nazwa festiwalu pochodzi od tytułu książki prof. dr hab. Jana Ciechowicza „Sam na scenie. Teatr jednoosobowy w Polsce."

Jury, w którego składzie znaleźli się Katarzyna Flader-Rzeszowska, Ida Bocian i Mirosław Baran, po obejrzeniu czternastu przedstawień postanowiło przyznać dwa wyróżnienia, trzy równoznaczne nagrody trzecie, po jednej nagrodzie drugiej i pierwsze oraz cztery nagrody specjalne. Swoich faworytów wytypowała też publiczność. Oto lista laureatów.

Wyróżnienia w wysokości po 250 zł, ufundowane przez Miasto Słupsk otrzymali Kacper Rokosz i Justyna Kapa ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie za spektakl „3,2,1...". Wyróżnienia w wysokości po 500 zł, ufundowane przez Starostę Powiatu Słupskiego otrzymali Lidia Wiśniewska i Paweł Sroka z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki za spektakl „Czy podoba Ci się tutaj?"

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

17. edycja „Sam na scenie” - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora

Źródło:

Głos Pomorza nr 245

Autor:

Kinga Siwiec