EN

8.10.2020, 10:14 Wersja do druku

Śląskie. Teatry odwołują zaplanowane spektakle. Z powodu koronawirusa

fot. Dorota Koperska

Niektóre teatry w województwie śląskim zmuszone są odwołać swoje najbliższe repertuarowe spektakle. Powodem jest koronawirus.

W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej anulowano w tym tygodniu pokazy nowego tytułu „Zły”.

– Z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny przez jednego z artystów współpracujących z naszą sceną, jesteśmy zmuszeni odwołać spektakle „Zły” w terminach 6, 7 i 8 października. Bilety zakupione na te terminy można wykorzystać na spektakle zaplanowane w listopadzie i grudniu lub zwrócić – brzmi komunikat bielskiej sceny.

Podobne problemy są też w Teatrze Śląskim w Katowicach i Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

W Katowicach nie odbędą się zaplanowane wcześniej przedstawienia „Dracha” – 7 i 8 października.

– Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że u jednego ze współpracujących z teatrem artystów potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, postanowiliśmy (...) odwołać pokazy spektaklu „Drach”. U żadnego z naszych pracowników nie potwierdzono zarażenia, a wszystkie osoby, które z zarażonym artystą miały kontakt, przechodzą właśnie wszystkie niezbędne procedury. Będziemy Państwa na bieżąco informować o naszej sytuacji – zapowiada Teatr Śląski.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MO

Wątki tematyczne