EN

13.08.2021, 15:52 Wersja do druku

Śląskie. Teatr tańca, widowisko plenerowe, mapping

Przez kolejnych kilka dni na miłośników teatru i nowych mediów będą czekać ciekawe wydarzenia jak mapping i widowisko plenerowe w Tychach czy spektakl teatru tańca na Scenie Galerii w Katowicach.

Somatopia

Piątek, Katowice

Dziś na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego odbędzie się polska premiera spektaklu teatru tańca „Somatopia" w wykonaniu Living Space Theatre. Zaprezentowana będzie polskiej publiczności tuż po pokazach w Nowym Jorku. „Somatopia" to praca amerykańskiej choreografki z Brooklynu nawiązująca do poszukiwania utopijnego świata. Utopia jest opisywana jako „brak miejsca", ale także jako „teren". – Soma jest definiowana jako ciało, ale także jako wyobraźnia wewnątrz ciała. Jeśli nasze kości przechowują historię, to gdzie znajdziemy przyszłość? Czy u kresu pandemii zaczniemy cofać się do tego, co znaliśmy wcześniej, czy wykreujemy nową rzeczywistość? Być może jesteśmy w zawieszeniu czasu, w naszych snach, w tym miejscu – bez miejsca – zastanawiają się twórcy. Reżyserką i choreografką spektaklu jest K.J. Holmes, tancerka i aktorka z Brooklynu, zaś Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony w 2016 r. przez absolwentów PWST w Krakowie, skupiający się na pracy z ciałem i wyobraźnią. Początek o godz. 19, bezpłatne wejściówki są do nabycia w kasie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr tańca, widowisko plenerowe, mapping. Nie przegap tych spektakli i pokazów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” dodatek „Co Jest Grane 24” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne