EN

8.01.2022, 08:49 Wersja do druku

Śląskie. Premiera w teatrze, opera na ekranie, koncert tenorów, wystawa zdjęć. Wieści z miast

W kinie będziecie mogli zobaczyć film o słynnym malarzu, ale i retransmisję opery z Met. W Teatrze Śląskim zagości nowy tytuł przygotowany przez studentów, a w rybnickiej bibliotece - ciekawa wystawa.

Opera na ekranie

Sobota, Katowice

Retransmisję opery „Kopciuszek" z Metropolitan Opera w Nowym Jorku będzie można obejrzeć na ekranie kina Kosmos. To przygotowana z myślą o całej rodzinie operowa wersja klasycznej bajki o Kopciuszku. Tytułową rolę zaśpiewa mezzosopranistka Isabel Leonard. Oprócz niej na scenie wystąpią Emily D’Angelo jako Książę, Jessica Pratt jako Wróżka Chrzestna, a także Stephanie Blythe i Laurent Naouri. Dyryguje Emmanuel Villaume. Początek o godz. 17, bilety: 50–56 zł.
Pamięci aktora

Sobota, Katowice

8 stycznia przypada 55. rocznica śmierci Zbigniewa Cybulskiego. By uhonorować postać wybitnego, związanego z Katowicami aktora, Instytucja Filmowa „Silesia Film" przygotowała wystawę plenerową „Cybulski. Aktor pośród miasta", którą od 5 do 31 stycznia można oglądać na katowickim rynku. W kinie Kosmos w sobotę (godz. 16) będzie można zobaczyć film „Cała naprzód" z Cybulskim w roli głównej. To komedia przygodowa, w której Cybulskiemu partneruje Zdzisław Maklakiewicz, a sam film przenosi widza m.in. w egzotyczne plenery Afryki. Wydarzeniu towarzyszy wystawa w Galerii „Przed Seansem", gdzie do 23 stycznia prezentowane są plakaty z filmów, w których wystąpił Zbigniew Cybulski.
Premiera studentów

Sobota i niedziela, Katowice

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera w teatrze, opera na ekranie, koncert tenorów, wystawa zdjęć. Wieści z miast

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne