EN
8.03.2022, 14:26 Wersja do druku

Rzeszów. Elżbieta Depta rezydentką Teatru im. Siemaszkowej. Znamy tegoroczny skład Sceny Nowej Dramaturgii

Znamy już uczestniczki i uczestników tegorocznej edycji Sceny Nowej Dramaturgii w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.

Letnią Rezydencję Dramaturgiczną otrzymała Elżbieta Depta z koncepcją dramatu „Bełkot”, dotyczącego umierania w trakcie pandemii, w realiach szpitalnej izolacji.

Elżbieta Depta studiowała reżyserię na krakowskiej PWST i psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako reżyserka pracowała dotąd m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Fredry w Gnieźnie czy Teatrze Polskim w Bydgoszczy. 
Drugą stałą częścią Sceny Nowej Dramaturgii jest Teatralny Speed Dating, podczas którego we współpracy z reżyserami i konsultantami rozwijane są pomysły na teksty dla teatru. 
Wezmą w nim udział autorzy i autorki: Mariusz Gołosz „Jak przegrywać”, Maria Gustowska – „Jak zostać księżniczką”, Michał Kurkowski z projektem „Słaba historia”, Mueller „To nasz pies”, Przemysław Pilarski – „Terrarium", Daria Sobik z projektem „Etat”. Z strony reżyserskiej pracować będą z nimi: Aleksandra Bielewicz, Monika Czajkowska, Zofia Gustowska, Maciej Hanusek, Pamela Leończyk, Mira Mańka.
Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii w Rzeszowie są reżyserka Martyna Łyko i dziennikarz oraz teatrolog Witold Mrozek. Pierwsze spotkanie tegorocznej edycji SND odbędzie się w Rzeszowie 26-27 marca 2022 r.

Źródło:

Materiał nadesłany