EN
13.08.2022, 10:15 Wersja do druku

Rzeszów. Wystawa 10 lat Źródeł Pamięci i premiera „Arszeniku”

fot. mat. organizatora

Maja Komorowska, Irena Jun, nieżyjący już prof. Zbigniew Osiński, twórca Instytutu Grotowskiego i wielu innych fenomenalnych twórców kultury zatrzymanych w kadrze w rzeszowskich plenerach można od środy oglądać we foyer Teatru Maska na wystawie „10 lat festiwalu Źródła Pamięci”, która zainaugurowała 10. już edycję wydarzenia. Święta teatru, którym od 10 lat żyje miasto, a które poświęcone jest rzeszowskim i podkarpackim śladom trzech wielkich teatralnych magów: Jerzemu Grotowskiemu, Józefowi Szajnie i Tadeuszowi Kantorowi.

- Kiedy myślę o 10 latach festiwalu, myślę o ludziach, którzy byli na nim obecni, bo to było najpiękniejsze – przyznaje Aneta Adamska-Szukała, pomysłodawczyni „Źródeł Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor”. - Na fotografiach, które bardzo trudno było wybrać, bo jest ich bardzo dużo, widać jak wspaniałe osobowości zawitały do Rzeszowa, by w tym festiwalu brać udział.

I jak dodaje Aneta Adamska-Szukała: Ta edycja festiwalu jest nieco inna - zaprosiliśmy do udziału wielu młodych twórców.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wystawa 10 lat Źródeł Pamięci i Arszenik otworzyły festiwal

Źródło:

„Biznes I styl” online
Link do źródła

Autor:

Aneta Gieroń

Data publikacji oryginału:

11.08.2022