EN
10.08.2022, 09:23 Wersja do druku

Rzeszów. W Teatrze Przedmieście premiera „Śmierci na gruszy”

Teatr Przedmieście zaprasza na premierę spektaklu „Śmierć na gruszy” wg dramatu Witolda Wandurskiego, która odbędzie się 11 sierpnia o godz. 20.00 w ramach festiwalu Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor (plac przed teatrem).

fot. mat. teatru

Zespół Teatru Przedmieście sięga po zapomniany tekst Witolda Wandurskiego z kilku powodów. Jednym z nich jest próba nawiązania dialogu z dziedzictwem Józefa Szajny w rocznicę 100-lecia jego urodzin. Ten wielki twórca teatru plastycznego realizował wspomniany dramat co najmniej pięciokrotnie na różnych scenach w Polsce. Dlaczego? Co go intrygowało w tym tekście? Co powodowało, że Szajna nie mógł się rozstać z tą sztuką, że wystawiał ją wciąż na nowo?
Okazuje się, że podczas pracy nad spektaklem urzekła nas prostota ludowej opowieści, a jednocześnie groza i siła przekazu o ponadczasowej treści. Gdzieś na pograniczu jarmarcznej zabawy i średniowiecznego misterium, pomiędzy groteską i liryczną narracją ukazuje się dramatyczna prawda o ludzkim istnieniu. A śmierć odsłania swoje podwójne oblicze: niszczące i wybawicielskie.
*****
autor: Witold Wandurski
reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
scenografia: Paweł Sroka, Maciej Szukała
muzyka: Jakub Adamski
występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Paulina Grys, Kinga Szuberla, Kinga Waleń, Natalia Zachwieja, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała oraz Maksymilian Waleń
*****
Bilety w cenie 25/20 zł dostępne na www.teatrmaska.pl

Źródło:

Materiał nadesłany