EN

4.09.2020, 14:05 Wersja do druku

Rzeszów. Pamięci Laili Arifuliny

Inne aktualności

W niedzielę ,6 września o godz. 17 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert poświęcony pamięci zmarłej przed rokiem Laili Arifuliny, artystki baletu, choreografa, reżysera i założyciela Studia Baletowego.

W widowisku wezmą udział artyści baletu z Teatru Wielkiego z Warszawy i Teatru Bolszoj z Moskwy (wtym cała czwórka Pierwszych Tancerzy, dwoje Pierwszych Solistów i dwoje Solistów), a także tancerze i muzycy z Polski i zagranicy. Zatańczą, m.in. wariacje z tak znanych spektakli jak: „Śpiąca Królewna", „Jezioro Łabędzie", „Dziadek do orzechów", "Korsarz", "Kurt Waill".

W pierwszej części zaprezentuje się również polsko-amerykański zespół „Fairies", w którym występują pochodzące z Krosna, siostry Małgorzata i Agnieszka Findysz. Wykona finałowy utwór „Hallelujah", do którego zatańczą wszyscy uczestnicy. Koncert otworzą występy dwóch grup, którymi opiekowała się Laila Arifulina - zespół Exercise, w którym choreografem jest Tetiana Kudyrko oraz Studio Baletowe im. Laili Arifuliny, gdzie choreografem jest Olga Drążek. Koncert organizuje stowarzyszenie „Sport i Balet". 

Tytuł oryginalny

Pamięci Laili Arifuliny

Źródło:

Nowiny Gazeta Codzienna Nr 173

Autor:

JER