EN

29.06.2022, 11:06 Wersja do druku

Rzeszów. Festiwal „Wakacje z kulturą”

Fundacja Teatr NEMNO zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu „Wakacje z kulturą”, który odbędzie się w dniach 29, 30 i 31 lipca 2022 roku na terenie miasta Rzeszowa. Festiwal ma na celu ożywianie przestrzeni miejskiej, oferując różnorodne wydarzenia kulturalne o wysokim poziomie artystycznym. W programie Festiwalu znalazły się spektakle z całej Polski, koncert, jak i wystawa malarska.

W pierwszym dniu, tj. 29 lipca o godz. 15:00 na ul. 3 maja (przed wejściem do I Liceum Ogólnokształcącego) wystąpi Tetr Akademia Wyobraźni z Lądka Zdrój ze spektaklem „O Ignasiu, który nie lubił szkoły” dedykowany najmłodszym widzom. Następnie zapraszamy do Kina za Rogiem przy ul. Świętego Mikołaja 6 na dwa wydarzenia: o godz. 18:00 wernisaż wystawy malarskiej „Refleksje” Dagmary Jemioły-Hryniewickiej, a o godz. 19:00 wystąpi Walny Teatr z Policznej ze spektaklem „Cudowni mężczyźni z korbką”.

W drugim dniu Festiwalu, 30 lipca, odbędą się spektakle Teatru NEMNO: o godz. 11:00 „Czerwony kapturek” w Ogrodach Bernardyńskich, a o godz. 20:30 przeniesiemy się na dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 3 maja na spektakl „Giaur”.
W ostatnim dniu Festiwalu, 31 lipca, o godz. 12:00 zapraszamy na spektakl familijny Teatru BARNABY z Gdańska „Rycerz bez konia”, który odbędzie się w Fosie Zamku Lubomirskich. Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na koncert SOMETHINGSKI Trio, który wystąpi o godz. 17:00 w Niezłej Sztuce na ul. Jana III Sobieskiego 8.

Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.
Festiwal jest objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali widowiskowej Kina za Rogiem na spektakl „Cudowni mężczyźni z korbką”, będą obowiązywać bezpłatne wejściówki.
Wszelkie informacje na temat Festiwalu można uzyskać na stronie www.teatrnemno.pl oraz na stronie Facebook Fundacji www.facebook.pl/teatrnemno.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne