EN
10.03.2022, 08:56 Wersja do druku

Rzeszów. „Człowiek zaniedbuje siebie”. Sto lat Józefa Szajny w Teatrze im. Siemaszkowej

Z okazji 100. rocznicy urodzin wielkiego artysty "TEATRU", który część życia artystycznego spędził w Rzeszowie - Józefa Szajny, 15 marca o godz. 18 Teatr im. Siemaszkowej zaprasza na o performance inspirowany jego twórczością w reż. Barbary Napieraj pt "Człowiek zaniedbuje siebie".

To nie jest prelekcja, akademia czy imieniny u cioci. Wspominamy WIELKIEGO CZŁOWIEKA Artystę ”Teartu” – TEATRU TOTALNEGO. Cytujemy jego teatralną twórczość, i tę myśl: „Człowiek zaniedbuje siebie, zaniedbuje swoje człowieczeństwo”. Są z nami aktorzy Młodej Sceny, którzy Józefa Szajny i jego teatru znać nie mogli. Zainspirowani nagraniami, chcą w tym uczestniczyć, komentują rozumnie i zabawnie. A Szajna lubił młodzież. Z upływem lat coraz chętniej stawał się kpiarzem, ironistą: „w zakalcach nie poszukuj prawdy” - pisał. A aktorem też był przednim… „jak się nie spodobamy - toooo…” (Barbara Napieraj)

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Barbara Napieraj

Aranżacja przestrzeni: Weronika Krupa

Obsada:

Małgorzata Machowska

Barbara Napieraj

Karol Kadłubiec

Wojciech Kwiatkowski

Mieczysław Piotr Napieraj

Paweł Leniart (perkusja)

oraz uczestnicy Młodej Sceny Teatru im. W. Siemaszkowej: Aleksandra Bałda, Milena Cichoń, Dominika Cynkarz, Agata Dral, Karol Ficek, Jacek Ombach, Miłosz Pelc, Bartosz Rułka, Miłosz Szwed


Źródło:

Materiał nadesłany