EN

13.10.2020, 09:21 Wersja do druku

Rzeszów. Bartosz Rułka z I LO laureatem konkursu Monoteatr. Będzie rywalizował z dyplomowanymi aktorami

Inne aktualności

 Ośmioro laureatów konkursu MONOTEATR #WDOMU zrealizuje profesjonalne nagrania swoich spektakli. Wśród nich jest uczeń I LO w Rzeszowie Bartosz Rułka.

“Obiecująca różnorodność tematów, form, motywów i kierunków poszukiwań w czasach wymuszonej izolacji znalazły reprezentację w wyłonionych do realizacji projektach” – pisze o nadesłanych do konkursu pracach jego jury: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Wiesław Geras i Tomasz Miłkowski.

Do konkursu zgłosiło się 29 twórców. Z nich jury wyłoniło ośmioro laureatów, w tym Bartosza Rułkę, ucznia klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Co ciekawe, jest on jedynym wśród nagrodzonych niedyplomowanym aktorem.

Monodramy laureatów zostały profesjonalnie zarejestrowane i w październiku zostaną zaprezentowane w sieci. Towarzyszyć będą im rozmowy z twórcami i debaty. Na najlepszy występ zagłosuje publiczność. Premiera spektaklu “Jestem” w reżyserii Barbary Napieraj i z Bartoszem Rułką w roli głównej odbędzie się w poniedziałek (12 października) o godz. 19:00.

To pierwsza edycja MONOTEATRU w całości realizowana w sieci. – Nasze wypowiedzi mają nawiązywać do sytuacji pandemii, kryzysu, izolacji oraz wywołanych nimi emocji, takich jak poczucie zagrożenia, niepewność, potrzeba kontaktu z innymi – mówi Bartosz Rułka. 

Tytuł oryginalny

Bartosz Rułka z I LO laureatem konkursu MONOTEATR. Będzie rywalizował z dyplomowanymi aktorami

Źródło:

Rzeszów News

Link do źródła

Autor:

cm

Wątki tematyczne