EN
9.12.2022, 10:13 Wersja do druku

Rybnik. Prezydent i jego zastępca grabarzami w „Rybnickiej opowieści wigilijnej"

Inne aktualności

Znani rybniczanie z prezydentem Piotrem Kuczerą na czele zagrają w "Rybnickiej opowieści wigilijnej". Dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na rybnicką pediatrię.

W Teatrze Ziemi Rybnickiej trwają próby do "Rybnickiej opowieści wigilijnej" na motywach słynnej Dickensowskiej "Opowieści wigilijnej". Na teatralnych deskach zobaczymy kilku znanych rybniczan z prezydentem miasta Piotrem Kuczerą i jego zastępcą Januszem Koperem na czele. Wystąpią w roli grabarzy.

Prezydent Rybnika zagra w "Rybnickiej opowieści wigilijnej"

Pomysłodawcą spektaklu, odpowiedzialnym także za scenariusz i reżyserię, jest ksiądz Marek Noras, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej, tzw. starego kościoła.

Po spektaklu odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji mAli Wspaniali, wspierającej działalność leczniczą oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego w Rybniku.

- Wspieramy ten oddział, bo wiemy, jak ciężko być małym pacjentem z daleka od domu, od rodziców. Chcemy, aby mali, dzielni wojownicy o zdrowie mieli możliwość hospitalizacji w jak najlepszych warunkach. Wiemy też, że potrzeby placówki są bardzo duże i dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć rybnicką pediatrię – lekarzy, pielęgniarki, personel pomocniczy, którzy robią, co w ich mocy, aby dzieci jak najszybciej wróciły do domu - podkreśla Katarzyna Jacuńska, prezeska Fundacji mAli Wspaniali.
Dochód ze spektaklu dla rybnickiej pediatrii

W obsadzie "Rybnickiej opowieści wigilijnej" nie zabraknie członków fundacji, a na scenie zobaczymy również szefową rybnickiej pediatrii Katarzynę Musioł.

Muzykę na żywo wykona zespół Carrantuohill, a zatańczy grupa Salake. - Całość to radosne spotkanie pasjonatów sztuki teatralnej i zaproszonych gości, którzy pragną zachęcić do wspólnego i radosnego świętowania okresu Bożego Narodzenia - słyszymy w teatrze.

"Rybnicka opowieść wigilijna" zostanie wystawiona 8 stycznia 2023 roku o godzinie 16. Bilety kosztują 20 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera grabarzem nr 1, jego zastępca Janusz Koper grabarzem nr 2. Zagrają w "Rybnickiej opowieści wigilijnej"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza – Rybnik" online
Link do źródła

Autor:

Adrian Karpeta

Data publikacji oryginału:

09.12.2022

Wątki tematyczne