EN

7.06.2021, 11:18 Wersja do druku

Rumia. Fundacja Pomysłodalnia na festiwalach w Bydgoszczy i Wrocławiu

Zmniejszanie obostrzeń aktywizuje także kulturę pozainstytucjonalną. Rumska Fundacja Pomysłodalnia po plenerowej premierze „Naszej bajki” rozpoczyna prezentacje swoich najnowszych dzieł na festiwalach we Wrocławiu i Bydgoszczy.

fot. proj. Damian Styrna / mat. organizatora

Słuchowisko „Baczyński. Apokalipsa” startuje w Konkursie Grand PiK 2021, organizowanym przez bydgoskie Radio Pik. Na stronie festiwalu można nie tylko wysłuchać prezentacji w wykonaniu Edyty Janusz-Ehrlich wg scenariusza i w reżyserii Magdaleny Olszewskiej oraz zrealizowanego przez Jacka Puchalskiego w Radiu Gdańsk (szczegóły: https://www.radiopik.pl/60,465,konkurs-grand-pik-2021) , ale także wziąć udział w konkursie na recenzję. Zgłoszenie najciekawszego utworu, wraz z pisemnym uzasadnieniem, należy przesłać do 21 czerwca do godziny 12.00, pocztą elektroniczną do skrzynki [email protected]. Nagroda za najciekawsze uzasadnienie to 500 zł! Uzasadnienie nie może mieć więcej niż 8 tysięcy znaków ze spacjami. Każdy może przesłać tylko jedno uzasadnienie. Wysłuchać i wygrać? Trzeba i można!

„Bronisław Piłsudski was here. Musical na wałki” to spektakl muzyczny w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Gdyni: Karoliny Merdy i Krzysztofa Wojciechowskiego. Produkcja Fundacji Pomysłodalnia (scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski, scen. i słowa piosenek: Magdalena Olszewska, muzyka: Krzysztof Wojciechowski) zostanie pokazana na 41. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w Nurcie Off. Choć od dawna nie ma już biletów, to za symboliczną opłatą można wykupić dostęp online. Szczegóły: https://ppa.teatr-capitol.pl/bronislaw-pilsudski-was-here-musical-na-walki/

Źródło:

Materiał nadesłany