EN

22.02.2021, 12:46 Wersja do druku

Rosja. Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na zamarzniętej zatoce przeciwko jej zabudowie

Tancerka słynnej sceny baletowej w Petersburgu, Teatru Maryjskiego, Ilmira Bagautdinowa zatańczyła na zamarzniętej i ośnieżonej zatoce w obwodzie leningradzkim, apelując w ten sposób, by w tym miejscu nie budować terminalu zbożowego planowanego przez władze.

fot. mat. artystki/ https://www.facebook.com/ilmira.bagautdinova.3

"Wyjątkowy obiekt przyrody i historii, gdzie wiosną gniazdują łabędzie, a latem odpoczywają rodziny z dziećmi. Zimą na lód wychodzą setki rybaków, a w lesie są trasy dla quadów i narciarzy. Przyroda w harmonii z ludźmi. Wszystkiemu temu grozi zniszczenie" - napisała Bagautdinowa na swoim profilu na Facebooku.

Zamieściła tam nagranie wideo, na którym tańczy do muzyki Piotra Czajkowskiego w scenerii zimowej zatoki; za nią widać ośnieżony las.

Artystka zatańczyła na mrozie tylko w białym kostiumie baletowym i pointach (baletkach do tańca). Na pytanie internautów, czy nie jest jej zimno, odpisała, że robi to w celu uratowania natury i zaapelowała o podpisanie petycji w obronie zatoki Batariejnej.

O zbudowaniu w tej zatoce terminala zbożowego mówi się w Rosji od wiosny 2020 roku. Po protestach mieszkańców okolicznych miejscowości władze obwodu leningradzkiego wycofały zgodę na lokalizację obiektu. Niemniej, w grudniu mieszkańcy poinformowali, że na plaży trwają badania geologiczne, co może świadczyć o przygotowaniach do budowy.

***

Obejrzyj nagrania:

https://www.facebook.com/ilmira.bagautdinova.3/videos/3125928990967257

https://www.facebook.com/ilmira.bagautdinova.3/videos/3126660374227452

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne