EN
25.03.2022, 10:00 Wersja do druku

Radziejowice. Solidarni z Ukrainą – koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego

27 marca o godzinie 19.00 w Nowym Domu Sztuki odbędzie się wyjątkowy koncert w geście wsparcia dla wschodnich sąsiadów.

fot. mat. organizatora

Utwory Wasyla BarwińskiegoZoltana Almaszi czy Myrosława Skoryka w wykonaniu Lwowskiego Tria Fortepianowego (Natalia Rewakowicz – fortepian, Kateryna Poteriajewa – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela)będą mogli usłyszeć goście Pałacu w Radziejowicach, którzy wezmą udział w koncercie Solidarni z Ukrainą.

Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i w Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Michaiła Glinki czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Wstęp na koncert jest wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc ([email protected]). Więcej informacji na temat wydarzenia:
https://www.palacradziejowice.plhttps://www.facebook.com/palacradziejowicehttps://www.instagram.com/palacradziejowice/

Organizatorem jest Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach – państwowa instytucja kultury. Miejsce to tętni życiem, co roku odbywa się tu ponad sześćdziesiąt wydarzeń artystycznych. Goście mają okazję uczestniczyć w koncertach muzyki klasycznej i jazzowej, spektaklach i wystawach. Odbywają się tu również kursy mistrzowskie dla instrumentalistów i wokalistów, we współpracy m.in., z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Radziejowice odwiedzają artyści podejmujący tu nowe wyzwania zawodowe. Na dwudziestu sześciu hektarach znajduje się Pałac, Zamek, Dwór Modrzewiowy, Willa Szwajcarska, Kuźnia, Czworaki, budynek Katharsis i Nowy Dom Sztuki.

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
ul. H. Sienkiewicza 4, 96-325 Radziejowice

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne