EN

18.12.2021, 10:00 Wersja do druku

Radom. Wielcy mistrzowie sceny na ekranie Teatru Powszechnego - „Operetka” w reż. Jerzego Grzegorzewskiego

21 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na czwarte już spotkanie z cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu”. Tym razem zaprezentujemy rejestrację spektaklu „Operetka”. Jest to telewizyjna wersja przedstawienia zrealizowanego przez Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Narodowym. Pokaz poprzedzi rozmowa z Wojciechem Malajkatem.

fot. mat. organizatora

Jerzy Grzegorzewski wykorzystuje każdą okazję do zabawy „bosko idiotycznym” żywiołem operetkowym, scenicznym żartem, aluzją literacką czy muzyczną, pokazał świat pędzący na oślep, przez groteskową rewolucję ku autentycznej zagładzie wszystkiego, co dotychczas było ważne. Kiedy „wiatr historii” już zrobił swoje i w finale rozlega się hymn na cześć młodości 

i nagości, nagle pojawia się złowroga nuta. Ekran ciemnieje, widowisko już się kończy, a groźne skandowanie i tupot podkutych butów nadal trwa.

W przedstawieniu zobaczymy takich mistrzów sceny jak Wojciech Malajkat, Igor Przegrodzki, Ignacy Gogolewski, Marek Barbasiewicz, Magdalena Warzecha i wielu innych. 

Premiera 2001r., czas trwania: 71 min

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar - krytyk teatralny, dziennikarz, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę online 
z aktorem Wojciechem Malajkatem!

Serdecznie zapraszamy! 21 grudnia godz. 18.00, Scena Kameralna

Wstęp 5 zł
Bilety: tel: 48 386 52 67, SMS: 604 56 64 06, mail: 
[email protected]www.teatr.radom.pl


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu” oraz Gminy Miasta Radom.

Źródło:

Materiał nadesłany