EN
27.06.2022, 08:20 Wersja do druku

Radom. W Powszechnym 340 przedstawień mijającego sezonu, próby do jesiennych premier

Inne aktualności

Na radomskiej scenie trwają już próby do dwóch nowych spektakli: "Dekoratora" w reżyserii Pawła Pitery (premiera planowana jest na 24 września) oraz "Zbrodni z premedytacją" w reżyserii Błażeja Peszka (premiera 8 października).

Sezon 2021/2022 teatr rozpoczął od premiery „Ostatnich" w reżyserii Antona Malikova, według dramatu Maksyma Gorkiego . Tuż po niej, na Scenie Kameralnej widzowie mogli oglądać „Odloty" wyreżyserowane przez Agnieszkę Kołodyńską-Iglesias. W listopadzie, po długim oczekiwaniu, premierę miał „Wstyd" Marka Modzelewskiego, w reżyserii Błażeja Peszka . Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią widzowie mogli wziąć spędzić sylwestra w teatrze - odbyła się prapremiera sztuki „Koniec świata będzie śmieszny" według tekstu Marcina Kąckiego, w reżyserii Anety Groszyńskiej. Na początku roku Teatr Powszechny zaprezentował premierowo „Duchy Conana Doyle’a" w reżyserii Pawła Świątka.Ostatnia duża premiera odbyła się w maju, widzowie mogli oglądać przedstawienie „Tartuffe, czyli Świętoszek" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego . Tuż przed Dniem Dziecka Teatr przygotował niespodziankę dla najmłodszych widzów - prapremierę „Roszpunki" w reżyserii Michała Derlatki. Na afisz wróciły także znane już tytuły, takie jak „Napis", „Ryzykowna forsa", „Bea", „Szalone nożyczki", „Pomoc domowa", „Ferdydurke", „Damy i huzary".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Blisko 70 tys. widzów, 340 przedstawień. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego podsumował sezon

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Amanda Grzmiel

Data publikacji oryginału:

26.06.2022

Wątki tematyczne