EN
6.05.2022, 10:05 Wersja do druku

Radom. "Testament Konstantego Ildefonsa" w sali ROK

Inne aktualności

Wiersze wyśmienitego poety wzięli na warsztat aktorzy z senioralnej sceny Antypiernik i młodzież z zespołu Wolanianki. Efekt zaskoczyłby nawet samego mistrza ciętego komentarza.

Scenariusz spektaklu  jest na wierszach poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i scenkach teatrzyku Zielona Gęś przedstawionych przez aktorów sceny senioralnej Antypiernik Amatorskiego Teatru „Proscenium" działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej – informuje Joanna Jaśkiewicz z Radomskiej Orkiestry Kameralnej. – Oprawą muzyczną są piosenki do wierszy Gałczyńskiego w wykonaniu młodzieży z Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanianki". Twórczości Gałczyńskiego nie trzeba reklamować, wszystkim znane są jego spojrzenia na otaczający świat i poetyckie celne komentarze, zarówno satyryczne, jak i romantyczne. Jak o nim mówiono – „pokazał w wesołej herezji, poprzez rymy fiołkowe i gęsie, ile jest nonsensu w poezji – a ile poezji w nonsensie!".

Spektakl będzie połączony z jubileuszem 35-lecia działalności teatralnej Izabelli Mosańskiej-Surmy, która jest znaną animatorką kultury, poetką, fotografikiem, reżyserem, a także laureatką Radomskiej Nagrody Kulturalnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Testament Konstantego Ildefonsa". Komediowy spektakl w piątek w sali koncertowej ROK

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kala

Data publikacji oryginału:

05.05.2022

Wątki tematyczne