EN
7.03.2022, 09:20 Wersja do druku

Radom. Teatr Telewizji w Teatrze Powszechnym

15 marca o godz. 18.00 w ramach cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu” zaprezentujemy spektakl Teatru Telewizji „Don Juan” w reżyserii Leszka Wosiewicza. Pokaz poprzedzi rozmowa Jacka Wakara z Andrzejem Sewerynem.

fot. mat. organizatora

Oryginalna interpretacja sztuki Moliera. Sztuka rozgrywa się we współczesnej scenerii. Scenografia i kostiumy są ponadczasowe, nie wiążą sztuki z żadną epoką, sprawiając wrażenie, że dramat ten mógłby rozegrać się zawsze i wszędzie. Tytułowy Don Juan i jego wierny sługa Sganarel, również jawią się jako postaci współczesne, ludzie nieco cyniczni, prowokujący, zbuntowani przeciw losowi. Postać Don Juana pozostaje do końca zagadką – także dla samego siebie.

W spektaklu zobaczymy m.in.: Andrzeja Seweryna jako Don Juana, Zbigniewa Zamachowskiego jako Sganarela, Grażynę Szapołowską w roli Elwiry, Jana Nowickiego jako Komandora i Henryka Machalicę jako Don Luisa.

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar – krytyk teatralny, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę online z aktorem Andrzejem Sewerynem.

Zapraszamy: 15 marca godz. 18.00, Scena Kameralna

Wstęp: 5 zł

Bilety do nabycia w kasie teatru oraz www.teatr.radom.pl

Źródło:

Materiał nadesłany