EN

25.06.2020, 08:45 Wersja do druku

Radom. Powstała nowa fundacja wspierającą kulturę

fot. Stach Leszczyński/PAP

Wspieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych oraz działalności twórców i instytucji kultury z Radomia i okolic - to cel, jaki stawia przed sobą Fundacja "Radom Arte", która powstała z inspiracji Małgorzaty Potockiej, dyrektorki Teatru Powszechnego w Radomiu.

Fundację powołali przedstawiciele organizacji skupiających radomskich przedsiębiorców: Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej oraz Business Centre Club.

– Liczę na to, że coraz więcej podmiotów biznesu, a także osób prywatnych będzie pomagało kulturze i będzie w świadomy sposób wspierało życie kulturalne, ponieważ od niego zależy edukacja naszych dzieci i naszego społeczeństwa – mówi Małgorzata Potocka, dyrektorka Teatru Powszechnego w Radomiu.

Fundacja swoją misję chce realizować z wykorzystaniem pieniędzy pochodzących z dotacji i subwencji, dobrowolnych darowizn dokonywanych przez członków organizacji, przedsiębiorców oraz wsparcia innych darczyńców. – Radomskim przedsiębiorcom należą się słowa szczególnego uznania, ponieważ czas zarazy to czas ciężkiej próby dla ich biznesów. Mimo to w tym czasie znaleźli siły i środki, by wspierać nie tylko radomską służbę zdrowia, ale też lokalną kulturę. Jestem przekonana, że współpraca biznesu i władz miasta to gwarancja sukcesu – podkreśla wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Powstała nowa fundacja w Radomiu. Radom Arte będzie wspierać kulturę

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Radom online
Link do źródła

Autor:

amg

Data publikacji oryginału:

25.06.2020

Wątki tematyczne