EN

21.08.2021, 10:10 Wersja do druku

Radio Kraków. „Włamanie do przeszłości” - listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema w nowym słuchowisku

Inne aktualności

W Radiu Kraków trwa nagranie nowego słuchowiska. Lidia Bogaczówna i Juliusz Chrząstowski interpretują listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema. Słuchowisko zatytułowane „Włamanie do przeszłości” będzie miało premierę na antenie 13 września w stulecie urodzin autora "Solaris". Pisze Paweł Gzyl w Dzienniku Polskim.

Dwie wybitne osobowości: poetka i pisarz. Obdarzeni talentem, wrażliwością, poczuciem humoru i rozbrajającą autoironią. Dzieliło ich ponad dwadzieścia lat, lecz łączyło więcej: miłość do literatury i zabawy słowem, umiejętność wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Ich korespondencja z lat 80. XX wieku to nie tylko zapis wyjątkowej przyjaźni i zmagań z codziennością, ale również portret ówczesnego życia literackiego Polski i Krakowa.

- Stanisław Lem pisał przez tzw. kalkę. W ten sposób zachowały się jego listy do mnie. Poza tymi najbardziej znanymi powieściami Stanisława Lema, najbliższe były mi jego książki filozoficzne. Ale nie mieliśmy potrzeby pisania o tym. Więcej rozmawialiśmy niż pisaliśmy - opowiada Ewa Lipska w Radiu Kraków.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Włamanie do przeszłości”- listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema w nowym słuchowisku Radia Kraków

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

20.08.2021 12:33

Wątki tematyczne