EN
27.03.2022, 12:01 Wersja do druku

Poznań. Wspólna akcja teatrów pod nazwą „Stoły zamiast murów"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru poznańskie placówki artystyczne przygotowały niedzielną akcję „Stoły zamiast murów". W jej ramach zaplanowano m.in. specjalne spektakle czy zwiedzanie teatrów. Akcji będzie towarzyszyć zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy.

fot. mat. teatru

„Każdy kto odwiedzi centrum Poznania, będzie miał okazję zobaczyć, co przygotowały teatralne zespoły – artystyczne, administracyjne i techniczne. Połączy ich jedna wspólna idea: stół, przy którym będzie można przysiąść, zostać na chwilę, porozmawiać, napić się kawy i coś przekąsić. W samo południe każdy z teatrów zaprezentuje też unikatowe, jednorazowe, wydarzenie, które odbędzie się tylko tego dnia i tylko o tej godzinie” – opisali organizatorzy akcji.

W czasie przygotowanych wydarzeń członkowie zespołów poszczególnych teatrów będą zbierać pieniądze na rzecz Ukrainy w ramach akcji PCK.

Odwiedzający Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu będą mogli przebrać się w kostiumy teatralne i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. O godz. 12 w Sali Drabowicza rozpocznie się projekcja baletu Troja(n), którą poprzedzi prelekcja realizatorów spektaklu.

Teatr Animacji zaprasza na dwa spektakle "Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika" zaplanowane na godz. 11 i 13. „Bilety można odebrać w kasie Teatru w zamian za datki do puszek PCK na rzeczy Ukrainy” – podali organizatorzy. Dodatkowo teatr razem z Centrum Sztuki Dziecka i Sceną Wspólną przygotował również spektakl "Karmelek".

Członkowie zespołu Teatru Polskiego w Poznaniu do godz. 14 będą oprowadzać chętnych po gmachu placówki. W niedzielnej akcji wezmą też udział m.in. Teatr Nowy, przed którym od godz. 12 do 14 będzie stał stół z poczęstunkiem dla odwiedzających i m.in. kuponami zniżkowymi, a także Teatr Muzyczny i Teatr Ósmego Dnia.

Źródło:

PAP

Autor:

Szymon Kiepel