EN

7.10.2020, 20:08 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski odwołuje spektakle; pracownik ma koronawirusa

mat. teatru

Do 18 października odwołane zostały spektakle w Teatrze Polskim w Poznaniu. U jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem, wcześniej osoba ta była na zwolnieniu lekarskim.

Dyrekcja Teatru Polskiego poinformowała w środę, że "mimo dołożenia wszelkich starań, przestrzegania reżimu sanitarnego i zaleceń nie udało się niestety uniknąć zagrożenia związanego z zakażeniem COVID-19". Odwołane zostały spektakle repertuarowe, które zaplanowane były do 18 października: "Śluby panieńskie" i "Nana".

Rzeczniczka teatru Katarzyna Kamińska powiedziała PAP w środę, że zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników.

"Tydzień temu źle się poczuł, zadzwonił do lekarza, lekarz wysłał go na zwolnienie. W tym czasie chory nie kontaktował się z nikim z zespołu. W międzyczasie okazało się, że 10 dni wcześniej miał kontakt z osobą zakażoną. Dziś otrzymał pozytywny wynik testu" - powiedziała PAP Kamińska.

Dodała, że decyzja dyrekcji wynika z poczucia odpowiedzialności za gości teatru i za zespół.

"Wolimy dmuchać na zimne, dlatego odwołujemy spektakle. Część pracowników pracuje zdalnie. Osoby, które w najbliższych dniach będą musiały być w teatrze, muszą zachowywać stosowne środki bezpieczeństwa" - zapewniła.

W środę służby wojewody wielkopolskiego podały, że wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 245 osób w regionie.

Od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 9101 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 2327 to przypadki aktywne. 341 osób zmarło, a 6433 wyzdrowiało.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne