26.02.2021, 12:52 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski: gramy, czekamy na Was

Szanowni Państwo, w warunkach pandemicznych, przy 50% widowni, gramy dla Państwa do połowy marca!

fot. mat. teatru

Premierowy weekend na deskach Polskiego pokazał, że widzowie są spragnieni Teatru - poznańska premiera spektaklu "Morderstwo (w) Utopii" oraz "EXTRAVAGANZA o władzy" zagrane została przy kompletach niezwykle zdyscyplinowanej widowni.

Rygorystycznie przestrzegane i pilnowane przez pracowników obsługi widowni przepisy pandemiczne nie przeszkadzały cieszyć się widzom bezpośrednim kontaktem ze sztuką.

Wspomniane wyżej „Morderstwo (w) Utopii” w reżyserii Grzegorza Laszuka bierze udział w
27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej! Konkurs ten ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

fot. Marek Zakrzewski

A przed nami kolejne spotkania NA ŻYWO w Teatrze Polskim.

Już w ten weekend (26-28 lutego) gramy "Kordiana" w reż. Jakuba Skrzywanka, a za tydzień (5-7 marca) na Dużą Scenę wraca "Nana" w reż. Moniki Pęcikiewicz, której premiera odbyła się zaledwie pół roku temu, we wrześniu 2020 roku.

W kolejny weekend (12-14 marca) w Malarni zobaczyć będzie można kameralne, niezwykłe przedstawienie - "Drugi spektakl" w reż. Anny Karasińskiej.

W Piwnicy pod Sceną niepodzielnie króluje "EXTRAVAGANZA o władzy", na którą zapraszamy 5 i 6 marca.

Na platformie VOD.teatr-polski.pl można z kolei posłuchać doskonałego koncertu Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu "Niedźwiedzia symfonia".

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne