EN
5.04.2022, 08:49 Wersja do druku

Poznań. Teatr Animacji gra dla Ukrainy - czytanie performatywne Maliny Prześlugi dla dorosłych

Teatr Animacji zaprasza na czytanie performatywne w ramach LSD (Lalkowej Sceny dla Dorosłych) "Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi" Maliny Prześlugi w reżyserii Artura Romańskiego. Czytanie odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 18.00 i ma charakter charytatywny. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie Teatru w zamian za datki do puszek PCK na pomoc Ukrainie.

fot. mat. teatru

Na scenie zobaczymy aktorów Teatru Animacji: Magdalenę Dehr, Aleksandrę Leszczyńską, Zuzannę Łuczak Wiśniewską, Katarzynę Romańską, Krzysztofa Dutkiewicza, Igora Fijałkowskiego oraz po raz pierwszy na naszej scenie - Oleh Nesterov.

Rekomendowany wiek Widzów: od 16 lat

O czytaniu:

Życie składa się z małych czynności. Spacery z psem. Remont domu. Wyczuwanie kopnięć dziecka w łonie. Ta zwyczajność może w jednej chwili zostać gwałtownie przerwana.

Tak dzieje się w polifonicznym dramacie Maliny Prześlugi z 2019 roku. Nagłe bombardowanie wytrąca bohaterów z rytmu, zaburza pozornie nienaruszalny ład. Wszelkie "problemy pierwszego świata" przestają mieć znaczenie. Czyjś mąż nie przychodzi do domu, umiera pies, zamykane są kina i kawiarnie, budynki zmieniają się w gruz. Wojna trwa w najlepsze. I jest coraz gorzej. Dochodzi do tego, że przeciętni przedstawiciele klasy średniej stają się uchodźcami. Ale Prześluga nie wspomina o, choćby, Syrii - pisze o hipotetycznej Polsce z przyszłości, rozdartej konfliktem militarnym.

Po czytaniu zapraszamy na dyskusję z udziałem twórców oraz literaturoznawcy, teatrologa i krytyka teatralnego Piotra Dobrowolskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne