EN

30.01.2020, 11:04 Wersja do druku

Poznań. Tancerze poszukiwani do "Nany" w Polskim

Jeszcze do czwartku (30 stycznia) tancerze i tancerki mogą zgłaszać się do udziału w castingu do spektaklu "Nana" w Teatrze Polskim.


Teatr Polski w Poznaniu przygotowuje się do premiery spektaklu "Nana" według słynnej powieści Emila Zoli. Reżyserować będzie Monika Pęcikiewicz, a spektakl zobaczymy 21 marca. Nim to się stanie, już w najbliższy poniedziałek 3 lutego odbędzie się casting dla tancerek i tancerzy, a także perfomerów. Osoby zainteresowane mogą jeszcze w czwartek (30 stycznia) do późnych godzin wieczornych nadesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] zgłoszenia zawierające krótki biogram oraz link do nagrania, na którym zaprezentują swoje umiejętności. Chętni do udziału w castingu powinni mieć ukończone 18 lat.

Premiera odbędzie się w ramach XXX Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii, których głównym organizatorem jest Dom Bretanii. W roli tytułowej zobaczymy popularną aktorkę Teatru Polskiego Kornelię Trawkowską [na zdjęciu]. Autorem choreografii jest Tomasz Wygoda, a muzykę skomponował Cezary Duchnowski. Wykonywać ją będzie Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego kierowana przez Adama Domurata. Autorem scenografii jest Karolina Benoit, kostiumy zaprojektowała Paulina Grocholska, z kolei reżyserem światła będzie Aleksandr Prowalinski.

Tytuł oryginalny

Poznań: Weź udział w castingu do spektaklu "Nana"

Źródło:

Polska Głos Wielkopolski online