EN

25.09.2020, 11:13 Wersja do druku

Poznań. Spacer "W 110 lat dookoła Opery"

mat. teatru

Spacer po terenie poznańskiej opery organizowany z okazji 110. rocznicy oddania budynku do użytku publicznego. Przewodnik zapozna uczestników z historią zabytkowej budowli, opowie o tym, jak budynek zmieniał się na przestrzeni lat oraz co przyniesie ze sobą rozpoczęty niedawno remont.

Spacerowicze mają dowiedzieć się wielu ciekawostek - ile kolumn strzeże frontu budynku, po ilu schodach trzeba się wdrapać do wejścia, którędy do opery wchodził cesarz, a którędy koń, a także postarają się wspólnie poszukać wód źródła Hippokrene. Spacer odbywa się na zewnątrz budynku i trwa ok. 45 minut. Bilet uprawniający do udziału w spacerze należy wykupić wcześniej w kasie Teatru. Organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą aparatów fotograficznych.

30 września, środa, godz. 11.30, 15.30 i 18.30, zbiórka przed budynkiem Teatru Wielkiego w Poznaniu, ul. Fredry 9, bilety: 1 zł

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dookoła Opery

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” nr 225/ Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.