EN
3.02.2023, 08:45 Wersja do druku

Poznań. „Śluby panieńskie" wracają do Teatru Polskiego. Klara poleca się z promocją!

Już w nadchodzący weekend (3-5 lutego) - po raz pierwszy w 2023 roku - na deskach Malarni zobaczymy „Śluby panieńskie" w reż. Andrzeja Błażewicza. Klara zaprasza na spektakl i poleca się z promocją! Na hasło "Klara" dwa bilety normalne w cenie jednego!

fot. Monika Stolarska/mat. teatru

Mogę spóźnić przyjście moje? Otóż jestem otóż stoję
Aleksander Fredro, "Śluby panieńskie"

Według ankiety zaprezentowanej w książce Philipa G. Zimbardo i Nikity S. Coulombe Gdzie ci mężczyźni? ponad 65% mężczyzn jako czynniki przyczyniające się do problemów motywacyjnych, występujących wśród młodych mężczyzn wskazało „sprzeczne przekazy w mediach, ze strony instytucji, rodziców i rówieśników na temat akceptowalnych męskich zachowań”.

Twórcy przedstawienia Śluby panieńskie według farsy hrabiego Aleksandra Fredry starają się stematyzować pojęcie tak zwanego „upadku męskości” lub „słabej płci męskiej”. Portretują problemy współczesnego mężczyzny, budując świat swojego przedstawiania w oderwaniu od farsowego charakteru słów zapisanych przed wiekami przez autora Zemsty. Tropią stereotypy i przemocowe wzorce zachowań wobec obu płci, wielokrotnie powielane bezrefleksyjnie w teatralnych i filmowych realizacjach. Spektakl jest próbą uruchomienia innej narracji niż maskulinistyczna czy też patriarchalna w dialogu między mężczyznami a dyskursem feministycznym. Stawia pytanie o tożsamość męskości, w całej swojej rozciągłości obejmując obszary zarówno hetero- jak i nieheteronormatywne.

Już w nadchodzący weekend - po raz pierwszy w 2023 roku - na deskach Malarni zobaczymy „Śluby panieńskie" w reż. Andrzeja Błażewicza.

Nie widzieliście ich jeszcze? Najwyższy czas to nadrobić!

3, 4 lutego, godz. 19

5 lutego, godz. 18.

Źródło:

Materiał nadesłany