EN
9.11.2021, 14:48 Wersja do druku

Poznań. Premiera nanodramu "Borderbike" w Tłustej Languście

W najbliższy weekend w przestrzeniach Republiki Sztuki Tłusta Langusta odbędzie się premiera nanodramu "Borderbike" Dariusza Zakrzewskiego. To jeden z laureatów naszego tegorocznego konkursu Nanodramy 2021 - informuje poznańska scena.

fot. mat. teatru

Bajczek lubował się w pływaniu. Całe życie pływał, kolebał się, ni to tonął, ni żeglował. Zachłystywał się, odpływał, obejmował fale. Podtapiał swoje malutkie życie, mimo że kochał je haustami. Pił ramionami, stylem klasycznym. Akwarium jego pustki, o dziwo, pełne było irytujących wodorostów. Wplatały się w jego włosy (znaczy łysinę), zżerały dobro, bo, bo?
Bo tak.
Bo border.
Granica.

NanoDram „Borderbike”, pierwszy z laureatów tegorocznego Konkursu Nanodramy 2021, znienacka wprowadza widza w świat osoby borykającej się z zaburzeniem osobowości borderline (BPD – Borderline Personality Disorder „osobowość z pogranicza”). Historia Bajczka uświadamia bezkres cierpienia, jakiego doświadczają ludzie dotknięci tym zaburzeniem i wykluczani ze społeczeństwa, doznający ostracyzmu i odrzucenia.

Koncepcja i realizacja: Dariusz Zakrzewski
Muzyka: Florian Teixeira i Michał Ruksza
12, 13, 14 listopada godz. 19:00
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11 w Poznaniu
Bilety w cenie 25 zł dostępne na portalu bilety24.pl
informacje: tlustalangusta.pl

Źródło:

Materiał nadesłany