EN

28.11.2020, 10:00 Wersja do druku

Poznań. "Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach - część I" w Rozmównicy online

Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach - część I – taki tytuł nosić będzie specjalna rozmównica poświęcona początkom naszej instytucji w gościnnych przestrzeniach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej przy ul. Koziej 4 w Poznaniu, na którą zapraszamy 28 listopada o godz. 17.00 na profil FB Polskiego Teatru Tańca.

 Temat dotychczasowego miejsca Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu poruszamy obecnie nieprzypadkowo – nasz Teatr przenosi się bowiem do pierwszej, samodzielnej siedziby przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu i od grudnia będzie tam pracować.

Naszym gościem będzie Sławomir Pietras, pierwszy w historii zastępca dyrektora Polskiego Teatru Tańca, znany luminarz kultury, dyrektor polskich teatrów operowych, menadżer, publicysta, gospodarz licznych koncertów i festiwali, wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi i w Poznaniu. Będzie z nami także Piotr Voelkel, który rozpoczynał swoją karierę jako kierownik techniczny w Polskim Teatrze Tańca, dziś znany przedsiębiorca, twórca i założyciel grupy kapitałowej VOX, w której skład oprócz marki meblarskiej wchodzi między innymi Uniwersytet SWPS czy Centrum Designu i Kreatywności Concordia.

Zapytamy naszych gości o kulisy teatru w momencie powstania w 1973 roku, o początki współpracy z Conradem Drzewieckim, o przyczyny, dla których Polski Teatr Tańca znalazł swoje pierwsze miejsce w budynku Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, o tajniki zagospodarowania szkolnych pomieszczeń na potrzeby teatru, o codzienność tancerzy.

Całość okrasi garść legend i anegdot z czasów powstania najstarszego teatru tańca w Polsce.

Przypominamy, że cykl rozmównic można obecnie oglądać nie tylko na FB, ale też na kanałach You Tube i Spotify Polskiego Teatru Tańca. Natomiast rozmównice, prowadzone przez Annę Koczorowską i Roberta Chodyłę w roku 2019, zostały opracowane w formie zbioru artykułów na bazie poszczególnych spotkań i ukażą się pod wspólnym tytułem „Nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką. Skrypt rozmównic w Polskim Teatrze Tańca” do końca listopada 2020 roku.

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach "Programu wydawniczego 2020" i dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Patronem medialnym rozmównic w Polskim Teatrze Tańca jest kwartalnik TANIEC.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne