EN
6.10.2021, 13:24 Wersja do druku

Poznań. Ostatnie w tym roku spektakle "Kurki Wodnej albo urojenia" w PTT

W najbliższy weekend w Polskim Teatrze Tańca ostatnie w tym roku spektakle "Kurki Wodnej albo urojenia"!

fot. Andrzej Grabowski/mat. teatru

 Balansujący na krawędzi fabuły i Czystej Formy spektakl powstał na motywach dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza ”Kurka Wodna”, „Matka”, „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”. Ironia, czarny humor, błyskotliwość skojarzeń, charakterystyczna dla stylu Witkacego łączy się z formalną wyrazistością i gęstą emocjonalnością ruchów tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Spektakl uwodzi od strony wizualnej - migotliwą feerią kolorowych świateł i bogactwem kostiumów oraz muzyką Zbigniewa Kozuba i Georga Friedricha Händla. Naturalną scenografią są przestrzenie nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu. W „Kurce Wodnej albo urojeniu” występuje wybitny aktor teatralny i filmowy Adam Ferency.

Współtwórca spektaklu, Igor Gorzkowski, w ostatnich dniach otrzymał dwie nagrody za reżyserię. 22 września 2021 roku odebrał Nagrodę im. Stefana Treugutta za sezon 2019/2020 za adaptację i reżyserię spektaklu „Inny świat” wg Gustawa Herlinga - Grudzińskiego, zrealizowanego dla teatru telewizji. Twórca otrzymał też nagrodę za reżyserię spektaklu telewizyjnego „Inny świat” podczas XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021” w Zamościu.

Spektakl bierze udział w VII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Prezentacje "Kurki Wodnej albo urojenia"  odbędą się 8 i 9 października o godz. 20.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

Bilety w cenie 70 zł (bilet normalny) i 35 złotych (bilet ulgowy) można kupować w serwisie bilety24.pl,
w siedzibie Polskiego Teatru Tańca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz 45 minut przed rozpoczęciem spektaklu. 

Więcej o spektaklu


Źródło:

Materiał nadesłany