EN

5.07.2021, 10:23 Wersja do druku

Poznań. Nowe teksty o dramaturgii

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza do nadsyłania propozycji krótkich artykułów poruszających zagadnienia związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. Wybrane teksty ukażą się na stronie internetowej: www.nowesztuki.pl. Propozycje przyjmowane są do 20 sierpnia.

fot. mat. organizatora

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do podjęcia rozważań nad współczesną polską i tłumaczoną dramaturgią dla dzieci i młodzieży, czyli tekstami powstałymi po roku 1989. Interesują nas szkice, eseje i artykuły dotąd niepublikowane.

Propozycje tematów:

- przegląd tematów i estetyk w dramaturgii dla młodej widowni;

- pogłębione interpretacje utworów;

- sceniczne życie tekstów i reżyserskie interpretacje dramatów;

- kondycja współczesnego dramatu dla młodzieży;

- dramaturgie innych kultur i języków;

- eseje, szkice, artykuły dotyczące kondycji, nurtów, kierunków rozwoju, przyszłości lub przeszłości sztuk teatralnych skierowanych do młodych.

Zapraszamy do pogłębionej lektury zarówno tekstów publikowanych w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, jak i innych współczesnych tekstów dramatycznych.

Na tematy i krótkie abstrakty (500–1000 znaków) czekamy do 20 sierpnia 2021.

Wiadomości z pomysłami oraz wstępnie zarysowaną koncepcją tekstu należy kierować do Aleksandry Łozowskiej na adres: [email protected].

Prosimy o wpisywanie w tytule: „Call for papers – nowe teksty”.

W przypadku pytań dotyczących koncepcji – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Joanną Żygowską (e-mail: [email protected], tel. 535 353 106).

Do końca sierpnia odezwiemy się do autorek oraz autorów z informacją o wybranych tematach. Termin przysyłania tekstów to 30 września 2021.

Liczba znaków: 10 000–15 000 znaków (ze spacjami)

Honorarium: 400 zł brutto (umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich)

Wydawcą katalogu NoweSztuki.pl jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne