EN

22.09.2020, 15:54 Wersja do druku

Poznań. Niezwykłe historie projektu OFF Opera

Ich poprzednie realizacje miały miejsce m.in. w fontannie, na podwórku kamienicy i na podziemnym parkingu. Tym razem twórcy cyklu OFF Opera zaprosili do współpracy poznańskich taksówkarzy, restauratorów i bywalców imprez - w PRL-u określanych mianem bikiniarzy. Efektem ich spotkań z artystami będzie muzyczno-teatralne wydarzenie "Głosy Miasta".

– Są nam w stanie opowiedzieć wiele o Poznaniu, jakiego już nie pamiętamy, a ponadto wpleść w tę opowieść trochę smaczków z nocnego życia – mówi o bohaterach tegorocznej OFF Opery Zuzanna Głowacka, jedna z kuratorek projektu.
Artyści ruszają w miasto

OFF Operę widzowie znają przede wszystkim z warsztatów i wydarzeń muzycznych, które w ostatnich latach odbywały się w nietypowych miejscach, takich jak centrum handlowe, fontanna czy podwórko kamienicy. Tym razem miejscem akcji stały się poznańskie ulice. Ale też przedmieścia.

– Poetyka miasta utkana jest z historii jego mieszkańców – podkreślają pomysłodawcy cyklu. – Wiele z tych historii słyszą i obserwują kierowcy taksówek podczas swojej codziennej pracy. Mówią, że gdyby je zebrać, można napisać książkę – relacjonują.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Widzieli nocne życie miasta i transformację ustrojową. Niezwykłe historie projektu OFF Opera

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.