EN
10.01.2022, 14:27 Wersja do druku

Poznań. Młodzieżowe Ferie w Teatrze Polskim

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy, w dniach 24-28 stycznia, na ferie zimowe do Teatru Polskiego w Poznaniu!

fot. mat. teatru

Przygotowaliśmy dla was dwa bloki warsztatowe – dramatopisarski i muzyczny oraz oprowadzania po naszym teatrze. Jeśli więc ktoś zamierza kreatywnie spędzić drugi tydzień ferii, a przy okazji po prostu dobrze się bawić – niech przyjdzie do nas!

W ramach spotkań przygotowaliśmy:

• Warsztaty dramatopisarskie

• Warsztaty muzyczne

• Oprowadzania po teatrze

Zapisy na warsztaty przyjmuje pedagog teatru Andrzej Błażewicz. Kontaktować można się drogą mailową lub telefonicznie: [email protected]polski.pl, 691 601 569.

Młodzieżowe Ferie w Teatrze Polskim w Poznaniu (24-28 stycznia) – PROGRAM

Trzydniowe warsztaty dramatopisarskie z Andrzejem Błażewiczem – pedagogiem i dramaturgiem Teatru Polskiego

24.01. 11:00-13:00

25.01. 11:00-13:00

26.01. 11:00-13:00

Warsztaty będą próbą zmierzenia się z formą literacką jaką jest dramat. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak ujarzmić wyobraźnię i sprawić, by pomogła nam tworzyć spójne postaci oraz rozwojowe opowieści z nieoczekiwanymi zwrotami akcji?

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pisaniu dramatów.

Koszt udziału: 35 zł liczba miejsc: 10

Prowadzący

Andrzej Błażewicz – reżyser teatralny, dramaturg, poeta. Absolwent krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii Dramatu. Od 2021 roku związany z Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym pracuje jako pedagog teatru i dramaturg. Jego twórczość została doceniona w najważniejszych konkursach dramatopisarskich w Polsce. Jest laureatem konkursu na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, finalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, finalistą IX i X Metafor Rzeczywistości, laureatem konkursu Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich, laureatem nagrody za debiut Instytutu Teatralnego.

Dwudniowe warsztaty muzyczne z Pawłem Malinowskim – kompozytorem, który stworzył muzykę do spektaklu „Kordian i Cham”

27.01. 12:00-14:00

28.01. 12:00-14:00

Tematem warsztatów będzie praca z różnymi obiektami, które w tradycyjnym rozumieniu nie są instrumentami, ale jak udowadnia muzyka tworzona przez Pawła Malinowskiego, mogą stać się narzędziem do kreowania nieszablonowych utworów. Zdaniem Pawła każdy jest w stanie tworzyć muzykę, niezależnie od zasobów finansowych, wykształcenia muzycznego czy umiejętności gry na klasycznych instrumentach.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Nie jest wymagana umiejętność grania na tradycyjnych instrumentach, nie trzeba umieć czytać nut. Wystarczy chęć spróbowania tworzenia muzyki z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Jeśli ktoś gra na instrumentach albo komponuje, te warsztaty będą z pewnością okazją do poszerzenia muzycznych horyzontów.

Koszt udziału: 35 zł

Prowadzący

Paweł Malinowski - ukończył studia z kompozycji w Royal Academy of Music Aarhus w klasie Simona Stena-Andersena, Nielsa Rønsholdta i Juliany Hodkinson oraz z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Wojciecha Widłaka; w swojej twórczości poszukuje muzycznych obiektów z przeszłości, którym nadaje nowy kontekst; interesuje się kampem, piosenkami zespołu Roxette, historiami szkatułkowymi, a także życiem codziennym.

Oprowadzania po teatrze

24.01. 10:00 (I grupa)

12:00 (II grupa)

14:00 (III grupa)

Spacer po teatrze to okazja do zajrzenia za kulisy i inne zakamarki naszego teatru. Będzie można zobaczyć maszynerię teatru, eksplorować jego najbardziej ukryte „wnętrzności”. Jest to możliwość spotkania zarówno z historią tego miejsca, jak i jego duszą oraz… duchami.

Koszt udziału: 10 zł

*Oprowadzanie dla osób biorących udział w warsztatach jest darmowe.
Źródło:

Materiał nadesłany