EN

16.07.2021, 11:58 Wersja do druku

Poznań. Kulturalne niespodzianki od Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Poznaniu nie zwalnia tempa i podczas przerwy wakacyjnej zaprasza na Termy Maltańskie. To właśnie tam w ostatnich dwóch tygodniach można było spotkać bohaterów popularnych musicali. A to dopiero początek wyjątkowej akcji, która spodoba się widzom w każdym wieku.

fot. mat. teatru

Termy Maltańskie i Teatr Muzyczny z Poznaniu. Z jednej strony największy w Polsce wodny kompleks rekreacyjno-sportowy nad malowniczym Jeziorem Maltańskim. Z drugiej teatr pełen twórczej energii, ze znakomitym zespołem tworzącym spektakle na światowym poziomie. Co może łączyć te dwa światy? Odpowiedź jest oczywista: to pozytywne emocje, które chcą wywołać pomysłodawcy akcji „Włącz kulturę”.

Najlepsi soliści Teatru Muzycznego przez całe wakacje, w soboty lub niedziele – pojawiać się będą w aquaparku. Wypoczywający na Termach Maltańskich będą mogli zobaczyć i usłyszeć bohaterów takich musicali jak: „Madagaskar”, „Księga Dżungli” czy „Jekyll & Hyde”. W ostatnią niedzielę można było spotkać Króla Juliana, hipopotamicę Glorię, lwa Alexa i zebrę Marty’ego. Wcielili się w nich znani i lubiani aktorzy poznańskiej sceny: Katarzyna Tapek, Dagmara Rybak, Seweryn Wieczorek oraz Maciej Zaruski. Reakcje widzów były na wskroś żywiołowe. Tym bardziej, że kojarzyli film animowany z wytwórni DreamWorks. Wcześniej w tym samym miejscu zaprezentowali się aktorzy występujący w „Pippinie”. Przedstawienie to zebrało mnóstwo znakomitych recenzji zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Na afisz powróci już we wrześniu.

„Włącz kulturę” to występy artystyczne na najwyższym poziomie, które będą odbywać się w rozrywkowym centrum naszego miasta. To idealna szansa na poznanie kulturalnego repertuaru Poznania, przy jednoczesnym relaksie i dobrej zabawie. Akcję może uruchomić każdy chętny, który w danym momencie znajduje się akurat na Termach. W jaki sposób? Wystarczy tylko wcisnąć specjalny, czerwony przycisk wystawiony na plaży zewnętrznej. Na śmiałka oraz pozostałych gości czeka nagroda w postaci występu niespodzianki piekielnie zdolnego zespołu artystycznego z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Świetna zabawa gwarantowana! Kogo będzie można spotkać na miejscu w najbliższym czasie? To ma pozostać tajemnicą do samego końca. Znane są natomiast terminy kolejnych występów: 17 lipca godz. 12.00, 24 lipca godz. 16.00, 1 sierpnia godz. 12.00, 7 sierpnia godz. 12.00, 14 sierpnia godz. 16.00, 22 sierpnia godz. 12.00, 28 sierpnia godz. 16.00.

Gdyby komuś było mało muzycznych wrażeń, to w sprzedaży jest już dwupłytowy album z piosenkami z polsko-amerykańskiej produkcji musicalowej „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim. Część z nich została nagrana także w języku angielskim. Do krążka dołączone jest wyjątkowe wydawnictwo, w którym znalazły się wypowiedzi realizatorów i aktorów, zdjęcia czy teksty piosenek. W domowym zaciszu można posłuchać między innymi: Marcina Januszkiewicza i Janusza Krucińskiego jako Paderewskiego, Annę Federowicz i Oksanę Hamerską jako Helenę Górską, Barbarę Melzer i Dagmarę Rybak jako Helenę Modrzejewską, Bartosza Sołtysiaka i Macieja Zaruskiego jako Sylwina Strakacza, Radosława Elisa i Jarosława Patyckiego jako Władysława Górskiego i Józefa Piłsudskiego oraz Joannę Rybkę i Katarzynę Tapek jako Helenę Bibesco. Album dostępny jest w sklepie internetowym na stronie www.teatr-muzyczny.pl.

Tytuł oryginalny

Kulturalne niespodzianki od Teatru Muzycznego Atrakcje na lato

Źródło:

POLSKA Głos Wielkopolski Nr 163

Wątki tematyczne