EN

30.06.2020, 09:51 Wersja do druku

Poznań. Krakowski Teatr Słowackiego zagra na Piątkowie

fot. Monika Stolarska

Mobilna scena festiwalu Malta wjeżdża 9 lipca na Osiedle Bolesława Chrobrego, zagrają na niej aktorzy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" w reż. Cezarego Tomaszewskiego to spektakl pozornie kabaretowy i rozrywkowy. Usłyszymy muzyczne hity z różnych epok, będzie melancholijnie i śmiesznie, absurdalnie i zabawnie. Na mobilny teatr obowiązują bezpłatne wejściówki.

Do Sanatorium Uzdrowiskowego i Pijalni Wód im. prof. dra Józefa Dietla przybywa grupa specjalnych gości. Siostra Wanda oprowadza ich po ośrodku i prezentuje najbardziej popularne zabiegi. Zwiedzający zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze? W sanatorium kultywowane są tradycje muzyczne uzdrowiska. W ten sposób klasyczne, znane z anegdot scenki z życia sanatorium przeplatane są śpiewanymi przez kuracjuszy hitami z różnych epok. Usłyszymy m.in. fragmenty Pasji Mateuszowej Bacha i Libiamo ne'lieti calici, czyli brindisi z Traviaty Verdiego, Cold song z Króla Arthura Purcella, a także Przetańczyć całą noc z My fair lady Loeve, Arię ze śmiechem z La Perichola Offenbacha, Usta milczą dusza śpiewa z Wesołej wdówki Lehara czy Brunetki blondynki Kiepury.

Spektakl "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" odbędzie się 9 lipca w godz. 19:00-20:30 na polanie naprzeciw bloku Osiedle Bolesława Chrobrego 9. Bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej: 3.07 od godz. 17:00 oraz 4.07 od godz. 10:00 (więcej o wejściówkach). Wydarzenia będzie można posłuchać na żywo na falach Radia Afera oraz oglądać z okien i balkonów pobliskich bloków.

Trwa Malta Festival Poznań "w czasie zarazy". To jeden z pierwszych festiwali w kraju, który po kwarantannie wyszedł z sieci i proponuje publiczności spotkania na żywo ze sztuką. Tegoroczna edycja jest rozciągnięta w czasie, krocząca, objazdowa, rozrzucona po mieście. W programie mobilny teatr, spotkania, muzyka, interwencje artystyczne i taniec.

Festiwal Malta rozpoczął się 24 czerwca i potrwa do jesieni. W minionym tygodniu publiczność uczestniczyła w plenerowym spektaklu Krystyny Jandy Shirley Valentine na mobilnej scenie, w pierwszej debacie w ramach Forum z Przemysławem Czaplińskim i Cezarym Michalskim oraz trzydniowej performatywnej podróży Generatora Malta po poznańskich ciekach Dzikie Strumienie. Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, które odbędą się między 7 a 11 lipca. Poznaj drugi krok Malty!


"Turnus mija, a ja niczyja", fot. Monika Stolarska

***

WTOREK 7 lipca

godz. 14:00-19:00, Double Trouble, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Marcin Bożek / improwizacje ruchowo-muzyczne

ŚRODA 8 lipca

godz. 10:00, Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie, Daria Mielcarzewicz / premiera wirtualnej mapy

godz. 17:00-18:30, Inteligentne miasta, goście: Edwin Bendyk, Piotr Juskowiak, Jola Starzak, prowadzenie: Michał Nogaś / spotkanie

godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, Małgorzata Myślińska, Paweł Kubiak / warsztaty ruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim

CZWARTEK 9 lipca

godz. 19:00-20:30, Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna, reż. Cezary Tomaszewski, Teatr Słowackiego w Krakowie / teatr plenerowy

godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, Małgorzata Myślińska, Paweł Kubiak / warsztaty ruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim

PIĄTEK 10 lipca

godz. 9:00, Woda jest tobą: podcast, Ola Juchacz, odcinek 1 Znikające ekosystemy

SOBOTA 11 lipca

godz. 11:00-19:00, Jeziorna włóczęga w dzikie, Daria Mielcarzewicz / wycieczka rowerowa

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne