EN

19.09.2022, 08:46 Wersja do druku

Poznań. Koncert Zbigniewa Górnego z okazji 50-lecia działalności artystycznej

Z okazji 50-lecia działalności artystycznej kompozytora Zbigniewa Górnego 27 października w Poznaniu zostanie zorganizowany jubileuszowy koncert, na którym wystąpi orkiestra pod przewodnictwem artysty i zaproszeni przez niego wykonawcy.

Organizator wydarzenia poinformował PAP, że koncert „Zbigniew Górny. Niepamiętnik. Jubileusz 50 lat minęło” rozpocznie się o godz. 20 w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kompozytor wystąpi wraz z orkiestrą, a na scenie pojawią się również m.in. Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Grażyna Łobaszewska i Jacek Wójcicki. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

„Pośpiewajmy i powspominajmy razem. To będzie powrót do dobrej piosenki i wspólnej zabawy. Wierzę, że z moją najlepszą, poznańską publicznością tak właśnie będzie” – ocenił cytowany w komunikacie Zbigniew Górny.

Widzowie koncertu usłyszą takie utwory jak: „Dzieweczko ze Śląska”, „Śniadanie na trawie”, „Magiczne ognie”, „Może za jakiś czas”, „W drodze do Fontainebleau”, „Wiązanka biesiadna”, „O sole mio” czy „Brunetki blondynki”.

Zbigniew Górny urodził się w 1948 r. w Poznaniu. Jest dyrygentem, kompozytorem, aranżerem. Prowadzi orkiestrę „Górny Orchestra”. Był pomysłodawcą i współautorem nagranej w 1995 r. „Gali Piosenki Biesiadnej”, która stała się jednym z najpopularniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej wydarzeń. Program jubileuszowego koncertu kompozytora ma do niej nawiązać klimatem.

Górny jest autorem muzyki tworzonej do filmów fabularnych, sztuk teatralnych, stworzył ponad 200 piosenek i kilkadziesiąt utworów instrumentalnych dla radia i telewizji.

Źródło:

PAP

Autor:

Szymon Kiepel