EN

15.10.2020, 11:07 Wersja do druku

Poznań. Happening rzeźbiarski “Smoleń Wiecznie Żywy"

fot. mat. organizatora

W najbliższy weekend na skwerze u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej w Poznaniu, gdzie niedługo stanie pomnik Bohdana Smolenia, odbędzie się oryginalny happening rzeźbiarski “Smoleń Wiecznie Żywy".

Podczas wydarzenia Brygada Pigmaliona z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego będzie tworzyć na żywo wielką rzeźbę. Jednak akcji, która w sobotę będzie odbywać się w godz. 14-17, a w niedzielę między godz. 12 a 16, towarzyszyć będą również inne i nie mniej interesujące wydarzenia.

Pierwszego dnia o godz. 14 artystki Sara i Giselle Czureja zaprezentują specjalny, autorski program pod tytułem „Cygańskie klimaty".

Warto pamiętać, że udział we wszystkich wydarzeniach, jakie odbędą się w ramach „Smoleń Wiecznie Żywy", organizowanych przez stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu, jest całkowicie bezpłatny. Możliwy jest wjazd samochodem na parking targowy - kupując bilet trzeba kupić kartę parkingową w cenie 30 zł.

Bohdan Smoleń, popularny aktor, satyryk i kabareciarz, związany m.in. z legendarnym Kabaretem Tey. Był legendą poznańskiej sceny. Zmarł 15 grudnia 2016 roku.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Brygada Pigmaliona będzie tworzyć wielką rzeźbę Smolenia!

Źródło:

„Polska Głos Wielkopolski” nr 242