EN

25.06.2021, 12:28 Wersja do druku

Poznań. Festiwal Najmłodszych w Teatrze Animacji, Zamku i na Scenie Wspólnej CSD

Już w poniedziałek 28 czerwca rozpoczyna się NAJfajniejszy Festiwal dla NAJmłodszych w Poznaniu! Zapraszamy Widzów w wieku 0-5 lat i bliskich im dorosłych! Festiwal odbywa się w Teatrze Animacji, CK Zamek i na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

fot. mat. organizatora

W ramach Festiwalu zaprezentowane będą trzy programy:
SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowana przez ART FRACTION FOUNDATION
MAPPING FESTIVAL realizowany przez TEATR ANIMACJI W POZNANIU w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years”
SMYKA MUZYKA realizowana przez CENTRUM SZTUKI DZIECKA W POZNANIU.

Wspólnie zaprezentujemy spektakle z Polski i Europy oraz koncerty i wydarzenia muzyczne. Spotkamy się z Wami podczas warsztatów, akcji twórczych, masterclasses.

 Wszystkie informacje o Festiwalu znajdują się na stronie
www.festiwalnajmlodszych.pl

Projekt Sztuka Szuka Malucha został zainicjowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2006 roku. W latach 2014-2019 Festiwal organizowany był wspólnie przez Centrum i Art Fraction Foundation. W latach 2020-2021 projekt realizowany jest przez Art Fraction Foundation.

CZUCIE GŁĘBOKIE  - WARSZTAT MISTRZOWSKI DLA DOROSŁYCH

W ramach Festiwalu Najmłodszych (sekcja: Sztuka Szuka Malucha) zapraszamy serdecznie dorosłe osoby zajmujące się sztuką, edukacją lub terapią, a także wszystkich chcących pogłębić swoją praktykę bycia z dzieckiem, na dwudniowy, intensywny i inspirujący warsztat mistrzowski prowadzony przez Izabelę Chlewińską.

GDZIE: CK Zamek w Poznaniu, Scena Nova
KIEDY: 29.06.2021, godz. 13.00-19.00 i 30.06.2021, godz. 10.00-16.00
DLA KOGO: warsztat skierowany jest do osób zajmujących się sztuką, edukacją, terapią, a także do rodziców
KOSZT: 150 zł / osoba
TERMIN PRZESYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 26.06.2021 roku (ilość miejsc ograniczona!!!)
JAK: wypełniając formularz zgłoszeniowy: KLIK

OD PROWADZĄCEJ:
Szósty zmysł, czyli propriocepcja - to zmysł, który obejmuje niemal całe ciało. To tajny radar, który rozpoznaje zagrożenia z zewnątrz i jest drogowskazem do wewnętrznego dobrostanu. Czucie głębokie zwraca uwagę na inteligencję ciała, jako fenomenalnego instrumentu,
z którego pomocą regulujemy nadmiar emocji, natłok myśli, oddech, trawienie czy pracę serca.

Warsztat skierowany do dorosłych, jest dwudniową intensywną podróżą do swojego ciała.
Będziemy rozmawiać
-    o samoregulacji układu nerwowego według teorii poliwagalnej Stephena Porgesa
-    o poczuciu bezpieczeństwa jako kierunku zrównoważonego rozwoju
-    o dotyku i świadomości ciała, jako sposobach na komunikację z dzieckiem

Będziemy doświadczać, poprzez ćwiczenia praktyczne, swojego czucia głębokiego.
Zapraszam do praktyki ciała, głosu, intuicji, oddechu. Zapraszam do osobistego zaangażowania, przeżycia i kontaktu ze swoim organizmem.
Podczas warsztatów będziemy używać obiektów sensorycznych Intibag, które stymulują propriocepcję i rozwijają świadomość ciała.

To warsztat łączący teorię z praktyką, który pozwoli na zdobycie m.in. doświadczeń wspomagających pracę z dziećmi dotkniętymi skutkami pandemii, izolacji społecznej i trudnościami związanymi z nadszarpniętymi relacjami w rodzinie.

Udział w warsztatach potwierdzony zostanie ZAŚWIADCZENIEM.

O PROWADZĄCEJ:
Izabela Chlewińska (1980) – tancerka, choreografka, performerka, nauczycielka. Swoje autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1, You Have Your Voice) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, we Włoszech. Autorka i reżyserka instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Ostatnie jej prace choreograficzne to CISZA - spektakl/instalacja, dedykowana doświadczaniu bliskości I wspólnoty oraz OBSERWATOR - spektakl z pełnym udziałem widowni w towarzystwie performera. Na zaproszenie warszawskiej galerii Zachęta stworzyła instalację performatywną CIAŁO (wspólnie z Tomkiem Bergmannem i synem Miłoszem)
będącą częścią wystawy dla dzieci CO DWIE SZTUKI TO NIE JEDNA. Zrealizowała 44 realizacje teatralne m.in. w Polsce i Niemczech jako choreografka i autorka ruchu scenicznego. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu - nieformalny kolektyw choreografów niezależnych.
Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabra w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała prestiżowe stypendium DanceWeb w Austrii.
 Od 16 lat realizuje się jako pedagog prowadząc warsztaty w Polsce, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich lat wypracowała autorską metodę pracę z ciałem
“Ciało.Głos.Intuicja”, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Swoją praktykę wspomaga obiektami sensorycznymi Intibag, które wspierają pracę układu nerwowego. Jednym z nich jest worek sensoryczny, z  którym zrealizowała szereg performansów, m.in. w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie czy BWA we Wrocławiu. Na podstawie performansu In Silence powstała identyfikacja festiwalu filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Współtworzy Intibag - markę tworzącą obiekty sensoryczne oraz projekt badawczo-naukowy, który rozwija metodologię pracy z ciałem w oparciu o czucie głębokie. Obiekty sensoryczne Intibag zdobyły certyfikat jakości NAGRODA RODZICÓW 2021.
https://intibag.eu/

***
KIEDY? 28.06-04.07.2021
GDZIE? W Teatrze Animacji w Poznaniu, CK Zamek i na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
DLA KOGO? Dla dzieci od 0 do 5 lat i bliskich im dorosłych.
BILETY: Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 czerwca 2021 o godz. 12:00. Bilety sprzedawane będą przez system bilety24.pl
INFORMACJE: www.festiwalnajmlodszych.pl

Projekt “Festiwal Najmłodszych” jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt „Sztuka Szuka Malucha” współfinansowany jest przez Miasto Poznań. Projekt “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” współfinansowany jest ze środków programu Kreatywna Europa.
Partnerem festiwalu jest Small Size Network oraz Centrum Kultury Zamek.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne