EN
28.06.2022, 13:58 Wersja do druku

Poznań. Festiwal Najmłodszych od piątku w Teatrze Animacji

Już w piątek, 1 lipca, startuje najbardziej radosny, najfajniejszy i najmocniej integrujący festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dzieci od 0 do 5 lat.

Po pięknych, twórczych i kreatywnych spotkaniach w zeszłym roku, pragniemy kontynuować działania pod nazwą Festiwal Najmłodszych i znowu spotkać się z Wami na początku wakacji, by wspólnie cieszyć się sztuką. W tym roku chcemy skupić się na doświadczaniu bliskości oraz poszukiwaniu wspólnych dróg do bycia razem - w rodzinie, w społeczności, z rówieśnikami.

Tegoroczny program tworzymy w wyjątkowym, międzynarodowym zespole składającym się ze specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Wśród wydarzeń drugiej edycji Festiwalu Najmłodszych, znajdą się spektakle z Norwegii (Riverso z Open Window Theatre), Francji (GraFeet od Compagnie de danse Julia Dondzilo) oraz Polski (Frajda Granda Bzik Kolekttacz), które w intrygujący sposób budują dialog pomiędzy tańcem a teatrem formy, grafiką i sensorycznymi instalacjami. Wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz Bajki na taśmach z muzyką na żywo, przygotowany przez zespół Diafilmy Live z Białorusi. A znane naszym widzom Wielkie Rzeczy wybrzmią w tym roku zarówno po polsku, jak i po ukraińsku w formie minispektaklu przygotowanego przez artystki i artystów z Ukrainy. Możecie też spodziewać się powrotu naszych słuchowisk w nowej odsłonie!

Będziemy doświadczać świata wszystkimi zmysłami również podczas warsztatów. Zaprosimy Was do zabawy ze światłem i cieniem, wielkimi maszynami i malutkimi kroczkami. A na finał przygotowaliśmy pełen twórczej energii piknik. Nie zabraknie na nim warsztatów, inspirującej literatury oraz dobrej muzyki. Całość Festiwalu zamknie wyjątkowy koncert – POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretują fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem – Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).

Festiwal Najmłodszych to czas zabawy, bliskości i twórczych poszukiwań. Będzie teatr, taniec, książki, muzyka i filmy! Nie może Was zabraknąć!!!

Festiwal odbędzie się od 1 do 3 lipca 2022 w Teatrze Animacji i przestrzeniach CK Zamek.

Opisy poszczególnych wydarzeń znajdują się tutaj:

www.festiwalnajmlodszych.pl
https://teatranimacji.pl/artykul/program-festiwalu-najmodszych-2022/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne