EN
15.06.2022, 12:38 Wersja do druku

Poznań. Festiwal Najmłodszych i inne propozycje Teatru Animacji

Koniec sezonu w Teatrze Animacji już niedługo ale to nie oznacza końca naszych spektakli! Już w najbliższy weekend na naszych scenach:

fot. Krzysztof Bieliński/mat. teatru

- „Gapiszon i Zuzia" autorstwa i w reżyserii Anity Piotrowskiej na podstawie twórczości Bohdana Butenki - sobota i niedziela godzina 11.00, spektakl dla Widzów od 5 lat, więcej o spektaklu: https://teatranimacji.pl/spektakl/gapiszon-i-zuzia/

- PO TRZECH LATACH PRZERWY WRACA! „Opowieści z niepamięci" Maliny Prześlugi i Dudy Paivy w reżyserii Dudy Paivy, sobota godzina 13.00 i 16.00, spektakl dla Widzów od 9 lat, więcej o spektaklu: https://teatranimacji.pl/spektakl/opowiesci-z-niep/
Po spektaklu o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie w języku ukraińskim.

- "Pan Tadeusz. Ostatni zjazd" - autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk, niedziela godzina 16.00, spektakl dla Widzów od 14 lat, więcej o spektaklu: https://teatranimacji.pl/spektakl/pan-tadeusz-ostatni-zjazd/

Gościnnie:
- „O czym marzy Prosiaczek?” - spektakl dla Widzów od 3 lat - sobota 25 czerwca, 12:00-12:35
Bohaterem spektaklu jest odważny Prosiaczek, który nie zrezygnował z własnego marzenia. Ta opowieść o cudownym, naiwnym rycerzu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Obsada: Julia Semenenko
Reżyseria, tekst: Julia Semenenko
Scenografia: Margarita Pronchenko
Muzyka: ukraińska ludowa
Spektakl w języku ukraińskim. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
ZAPISY: https://forms.gle/nuCmdVx9tZjgPyc97

fot. mat. teatru

A na początku lipca już po raz drugi chcemy zaprosić Was na najbardziej radosny, najfajnieszy i najmocniej integrujący festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dzieci od 0 do 5 lat. Po pięknych, twórczych i kreatywnych spotkaniach w zeszłym roku, pragniemy kontynuować działania pod nazwą Festiwal Najmłodszych i znowu spotkać się z Wami na początku wakacji, by wspólnie cieszyć się sztuką. W tym roku chcemy skupić się na doświadczaniu bliskości oraz poszukiwaniu wspólnych dróg do bycia razem - w rodzinie, w społeczności, z rówieśnikami.

Tegoroczny program tworzymy w wyjątkowym, międzynarodowym zespole składającym się ze specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Wśród wydarzeń drugiej edycji Festiwalu Najmłodszych, znajdą się spektakle z Norwegii (Riverso z Open Window Theatre), Francji (GraFeet od Compagnie de danse Julia Dondzilo) oraz Polski (Frajda Granda Bzik Kolekttacz), które w intrygujący sposób budują dialog pomiędzy tańcem a teatrem formy, grafiką i sensorycznymi instalacjami. Wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz Bajki na taśmach z muzyką na żywo, przygotowany przez zespół Diafilmy Live z Białorusi. A znane naszym widzom Wielkie Rzeczy wybrzmią w tym roku zarówno po polsku, jak i po ukraińsku w formie minispektaklu przygotowanego przez artystki i artystów z Ukrainy. Możecie też spodziewać się powrotu naszych słuchowisk w nowej odsłonie!

Będziemy doświadczać świata wszystkimi zmysłami również podczas warsztatów. Zaprosimy Was do zabawy ze światłem i cieniem, wielkimi maszynami i malutkimi kroczkami. A na finał przygotowaliśmy pełen twórczej energii piknik. Nie zabraknie na nim warsztatów, inspirującej literatury oraz dobrej muzyki. Całość Festiwalu zamknie wyjątkowy koncert - POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretują fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem - Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).

Festiwal Najmłodszych to czas zabawy, bliskości i twórczych poszukiwań. Będzie teatr, taniec, książki, muzyka i filmy! Nie może Was zabraknąć!!!

Festiwal odbędzie się od 1 do 3 lipca 2022 w Teatrze Animacji i przestrzeniach CK Zamek.
Szczegóły na: www.festiwalnajmlodszych.pl oraz w mediach społecznościowych. Program dostępny będzie od 18 czerwca, a sprzedaż biletów rusza 20 czerwca 2022.
Zapraszamy!
Art Fraction Foundation i Teatr Animacji w Poznaniu

A od drugiego weekendu lipca zapraszamy nad Jezioro Rusałka, gdzie w każdy weekend wakacji będziemy grać spektakle! Dokładny program już wkrótce.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne