EN

13.09.2022, 11:02 Wersja do druku

Poznań. Ekologiczny spektakl plenerowy „CO(2) Zmieniacie w klimacie?” - już w niedzielę

W obliczu kryzysu ekologicznego i drastycznych zmian społecznych, Poznański Park Naukowo-Technologiczny podejmuje działania, które zachęcą Poznaniaków do aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Wynikiem tej idei jest spektakl zatytułowany „CO(2) Zmieniacie w klimacie? – Nowe Laboratorium Wyobraźni: Ekologiczny spektakl plenerowy w Nurcie Nowego Cyrku”, w którym będzie można ujrzeć m.in. sztukę szczudlarstwa, żonglerstwo, akrobatykę, monocykl i klaunadę.

fot. mat. organizatora

Plastyczna forma spektaklu – oparta na muzyce i gestach, a nie narracji mówionej – sprawia, że widowisko jest dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Podczas prac nad spektaklem, Poznański Park Naukowo-Technologiczny kierował się również myślą o odbiorcach, którzy mieszkają w Poznaniu, jednak w sposób biegły nie posługują się językiem polskim tj. społeczność Ukraińska. Spektakl stanowić więc będzie okazje do asymilacji tejże społeczności i zaznajomienia jej z lokalną kulturą, inicjatywami, postawami.  

Zwracając natomiast uwagę na coraz powszechniejsze zniszczenia środowiska przyrodniczego, które negatywnie wpływają na życie społeczne – PPNT postanowiło, że zdecydowana większość kostiumów oraz scenografia wykorzystane podczas spektaklu, zostaną skonstruowane z rzeczy z recyklingu, z odzysku, czy też z tzw. „drugiej ręki”.

Wyrażamy nadzieję, że poprzez wspomniane inicjatywy, Poznański Park Naukowo-Technologiczny nie tylko zwiększy świadomość, ale również dokona popularyzacji proekologicznych postaw.
Ekologiczny spektakl plenerowy realizowany jest w ramach projektu: Nowe Laboratorium Wyobraźni dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań #poznańwspiera
Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Więcej informacji: https://ppnt.poznan.pl/a-czy-ty-zmieniasz-cos-w-klimacie-wez-udzial-w-plenerowym-spektaklu-ekologicznym/

„CO(2) Zmieniacie w klimacie?”

Reżyseria: Barbara Prądzyńska
Na podstawie scenariusza: Marty Kuczyńskiej
Muzyka: Maria Kępisty
Choreografia:  Adrian Rzetelski
Koncept kostiumów Barbara Szymczak
Wykonanie kostiumów: Maria Kapela/ Olga Rudzińska
Scenografia: Przemysław Bembnista

Aktorzy/ performerzy:
Magdalena Banachowicz
Łukasz Banach
Tomasz Krawczyk
Norbert Ogoniak
Maja Osińska
Kinga Rybarczyk

Konsultant merytoryczny: Dr Adrian Zając
Producentka i pomysłodawczyni projektu: Natalia Gorzelańczyk

Data: Niedziela, 18.09.2022 | godz. 16:00
Miejsce: przestrzeń otwarta na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego,
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań.

Źródło:

Materiał nadesłany